Začal Sutilův soud, svědčit by mohl i Hamilton

Adriana Sutila čekají nepříjemné týdny, mnichovský soud bude řešit incident z Šanghaje, při němž německý jezdec zranil spolumajitele týmu Lotus Erica Luxe.
Začal Sutilův soud, svědčit by mohl i Hamilton

Vyšetřovatelé ukončili svoji práci na Sutilově případu a formálně ho obvinili z ublížení na zdraví. Teď je na soudu v Mnichově, aby tuto záležitost vyhodnotil, vyřkl nad Sutilem verdikt a uložil případný trest. Soudní řízení začalo ve čtvrtek a hlavní přelíčení proběhne na konci ledna.

Sutil je obviněn ze způsobení vážného zranění Ericu Luxovi během incidentu, který se odehrál po loňské Grand Prix Číny v šanghajském nočním klubu M1NT. Sutil do něj tehdy dorazil mimo jiné s Lewisem Hamiltonem, takže je možné, že si soud přivolá jako svědka také jezdce McLarenu.

Oba piloti byli v klubu pozváni na uzavřenou oslavu, kterou pořádal Lux a jeho kolegové z týmu Lotus (tehdy ještě Renault). Sutil se údajně choval nevhodně, a tak ho Lux opakovaně vyzval, aby odešel. Při následné šarvátce pak německý jezdec pořezal Luxe sklenicí na krku, což si vyžádalo lékařský zákrok a 24 stehů.

Tento incident znamená nemalý šrám na Sutilově kariéře. Velmi pravděpodobně sice není důvodem neprodloužení smlouvy u Force Indie, ale podle zákulisních informací už hraje nemalou roli v úvahách Williamsu o druhém jezdci. Nejen kvůli němu teď Sutil údajně nepatří mezi favority na místo týmového kolegy Pastora Maldonada.

Další článek: Pollock by s motory PURE rád ulovil top tým, myslí na McLaren

10:33 | Kevin Magnussen by mohl zamířit do americké IMSA...
10:03 | Sportovní ředitel Red Bullu Jonathan Wheatley měl před závodním víkendem v Bahrajnu pozitivní test na COVID-19.
9:07 | Robert Kubica zítra v prvním tréninku nahradí Räikkönena
25. listopadu | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10