Začal Sutilův soud, svědčit by mohl i Hamilton

Adriana Sutila čekají nepříjemné týdny, mnichovský soud bude řešit incident z Šanghaje, při němž německý jezdec zranil spolumajitele týmu Lotus Erica Luxe.
Začal Sutilův soud, svědčit by mohl i Hamilton

Vyšetřovatelé ukončili svoji práci na Sutilově případu a formálně ho obvinili z ublížení na zdraví. Teď je na soudu v Mnichově, aby tuto záležitost vyhodnotil, vyřkl nad Sutilem verdikt a uložil případný trest. Soudní řízení začalo ve čtvrtek a hlavní přelíčení proběhne na konci ledna.

Sutil je obviněn ze způsobení vážného zranění Ericu Luxovi během incidentu, který se odehrál po loňské Grand Prix Číny v šanghajském nočním klubu M1NT. Sutil do něj tehdy dorazil mimo jiné s Lewisem Hamiltonem, takže je možné, že si soud přivolá jako svědka také jezdce McLarenu.

Oba piloti byli v klubu pozváni na uzavřenou oslavu, kterou pořádal Lux a jeho kolegové z týmu Lotus (tehdy ještě Renault). Sutil se údajně choval nevhodně, a tak ho Lux opakovaně vyzval, aby odešel. Při následné šarvátce pak německý jezdec pořezal Luxe sklenicí na krku, což si vyžádalo lékařský zákrok a 24 stehů.

Tento incident znamená nemalý šrám na Sutilově kariéře. Velmi pravděpodobně sice není důvodem neprodloužení smlouvy u Force Indie, ale podle zákulisních informací už hraje nemalou roli v úvahách Williamsu o druhém jezdci. Nejen kvůli němu teď Sutil údajně nepatří mezi favority na místo týmového kolegy Pastora Maldonada.

Další článek: Pollock by s motory PURE rád ulovil top tým, myslí na McLaren

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
19:06 | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00