Začal soud s Berniem Ecclestonem

Šéf formule 1 se před mnichovským soudem hájí proti obvinění z korupce, kterému čelí v souvislosti se změnou majitele podílu ve formuli 1, ke které došlo v roce 2005.
Začal soud s Berniem Ecclestonem

Ústřední postavou případu je Gerhard Gribkowsky, který už byl odsouzen k trestu odnětí svobody za to, že se nechal Ecclestonem uplatit, aby ovlivnil prodej podílu, který patřil bance BayernLB.

Nyní začal soudní proces, který řeší vinu samotného Ecclestona. V případě, že by ho soud uznal vinným z korupce, hrozí mu až desetiletý trest odnětí svobody.

Proces ale potrvá dlouho, aby se Ecclestone mohl dál věnovat svým povinnostem, každý týden proběhne jen jedno až dvě slyšení, takže soud neskončí dřív než v září.

Šéf formule 1 sice přiznává, že Gribkowskymu v inkriminované době peníze (přes 40 miliónů dolarů) poslal, ale tvrdí, že nikoliv jako úplatek, ale jako peníze v rámci vydírání. Gribkowsky měl hrozit, že mu bude dělat potíže u britských daňových úřadů.

Další článek: Hondě určitě pomůžou inženýři ostatních výrobců, říká Renault

Témata článku:

Aktuality

19:28 | Ve F1 se McLarenu nedaří, v IndyCar právě Felix Rosenqvist získal pro tým pole position. 
9:38 | Franco Colapinto vyhrál sprint F3, ale byl diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel (u všech tří vozů MP Motorsport). Z vítězství se tak dodatečně raduje O'Sullivan. 
9:09 | Alonso, Russell, Hülkenberg, Albon a Cunoda porazili své týmové kolegy ve všech letošních kvalifikacích. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Verstappen
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00