Zablokování změn pneumatik bylo krátkozraké, říká Newey

Šéfdesignér Red Bullu Adrian Newey připomněl, že Pirelli chtělo upravit zadní pneumatiky, ale týmy mu to zakázaly.
Zablokování změn pneumatik bylo krátkozraké, říká Newey

Pirelli připravilo nové zadní pneumatiky, ve kterých byl kov nahrazen kevlarem, a přivezlo je na testování do Kanady. Ale nezískalo souhlas všech týmů pro jejich závodní nasazení, a tak se muselo spokojit s úpravou výrobního procesu, aby se zbavilo oddělování běhounu.

"Je to smutné, ale taková je formule 1," řekl Newey. "V průběhu roku bylo dost jasné, že je tu několik znepokojujících selhání pneumatik. Pirelli na to přišlo s řešením, nebo se zdálo, že mají řešení v jiné konstrukci, kterou prvně nabídlo pro Montreal."

"Dva nebo tři týmy to vetovaly, protože měly obavy, že budou vyhovovat některým jiným týmům víc než jim. V důsledku této krátkozrakosti jsme skončili s tím, že formule 1 předvedla znepokojující výkon a měli jsme obavy o bezpečnost jezdců."

Newey tvrdí, že takové problémy nastat nemusely. "Podle toho, co vím, tak kdybychom měli tu jinou konstrukci, nedošlo by k tak katastrofickým selháním jako dnes."

"Z hlediska bezpečnosti jsou tu potenciálně dva problémy. Je tu vůz, kterému selhala pneumatika a který kvůli tomu může mít nehodu, ale také tu máte asi tři kilogramy běhounu, které najednou letí vzduchem. Pokud to trefí následujícího jezdce do helmy, nechtějme to ani domýšlet."

Další článek: Sauber má vážné finanční problémy

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10