Zabíjíte závodění, vzkázal Verstappen stewardům. Whiting to bere s nadhledem

Max Verstappen se stále nesmířil s penalizací, která ho v GP Itálie připravila o stupně vítězů.
Zabíjíte závodění, vzkázal Verstappen stewardům. Whiting to bere s nadhledem

Max Verstappen dostal v Monze za kontakt s Valtteri Bottasem v první zatáčce penalizaci 5 sekund. Podle stewardů měnil při brzdění směr a Finovi nedal dostatek prostoru.

„Dal jsem mu prostor, odvádí skvělou práci při zabíjení závodění. Opravdu. Jsou to kecy,“ reagoval jezdec Red Bullu, když se o penalizaci dozvěděl.

Charlie Whiting připustil, že si možná s Verstappen při dalším setkání s jezdci krátce promluví, ale jeho slova bere s nadhledem.

„Slyšel jsem to z druhé ruky,“ řekl Whiting pro Autosport. „Nemyslím si, že byste si měli všímat komentářů, které byly vyřčené při souboji. V souboji je to naprosto očekávané.“ 

Verstappen nezměnil na penalizaci svůj názor ani poté, co viděl záznam. 

„Samozřejmě, že jsem to viděl ze záznamu,“ řekl Verstappen pro Ziggo. „Stále s tím nesouhlasím. Možná jsem mu mohl dát ještě pár milimetrů, ale byl uvnitř bílé čáry. Můžeme o tom dál mluvit, ale rozhodnutí už padlo.“

Verstappen řekl, že chtěl mít také dobrý nájezd do zatáčky „Při zpětném pohledu je snadné říct, že kdybych udělal to nebo tamto... ale pokud jedete 330 nebo 340 kilometrů za hodinu, tak je to jiný příběh.“

Verstappen si nemyslí, že by se měla měnit pravidla. „Jeden steward dá trest, druhý ne. Nemyslím si, že to je o pravidlech.“

Po závodě Verstappen řekl, že penalizaci možná dostal z toho důvodu, že dříve v závodě byl v první zatáčce široký a musel si ji zkrátit. Stewardi mu to pak mohli sečíst. Podle Whitinga to ale nehrálo roli. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Na PlayStationu jsem byl vždy Kimi, říká Hamilton

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10