Zabíjíte závodění, vzkázal Verstappen stewardům. Whiting to bere s nadhledem

Max Verstappen se stále nesmířil s penalizací, která ho v GP Itálie připravila o stupně vítězů.
Zabíjíte závodění, vzkázal Verstappen stewardům. Whiting to bere s nadhledem

Max Verstappen dostal v Monze za kontakt s Valtteri Bottasem v první zatáčce penalizaci 5 sekund. Podle stewardů měnil při brzdění směr a Finovi nedal dostatek prostoru.

„Dal jsem mu prostor, odvádí skvělou práci při zabíjení závodění. Opravdu. Jsou to kecy,“ reagoval jezdec Red Bullu, když se o penalizaci dozvěděl.

Charlie Whiting připustil, že si možná s Verstappen při dalším setkání s jezdci krátce promluví, ale jeho slova bere s nadhledem.

„Slyšel jsem to z druhé ruky,“ řekl Whiting pro Autosport. „Nemyslím si, že byste si měli všímat komentářů, které byly vyřčené při souboji. V souboji je to naprosto očekávané.“ 

Verstappen nezměnil na penalizaci svůj názor ani poté, co viděl záznam. 

„Samozřejmě, že jsem to viděl ze záznamu,“ řekl Verstappen pro Ziggo. „Stále s tím nesouhlasím. Možná jsem mu mohl dát ještě pár milimetrů, ale byl uvnitř bílé čáry. Můžeme o tom dál mluvit, ale rozhodnutí už padlo.“

Verstappen řekl, že chtěl mít také dobrý nájezd do zatáčky „Při zpětném pohledu je snadné říct, že kdybych udělal to nebo tamto... ale pokud jedete 330 nebo 340 kilometrů za hodinu, tak je to jiný příběh.“

Verstappen si nemyslí, že by se měla měnit pravidla. „Jeden steward dá trest, druhý ne. Nemyslím si, že to je o pravidlech.“

Po závodě Verstappen řekl, že penalizaci možná dostal z toho důvodu, že dříve v závodě byl v první zatáčce široký a musel si ji zkrátit. Stewardi mu to pak mohli sečíst. Podle Whitinga to ale nehrálo roli. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Na PlayStationu jsem byl vždy Kimi, říká Hamilton

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00