Zabíjíte závodění, vzkázal Verstappen stewardům. Whiting to bere s nadhledem

Max Verstappen se stále nesmířil s penalizací, která ho v GP Itálie připravila o stupně vítězů.
Zabíjíte závodění, vzkázal Verstappen stewardům. Whiting to bere s nadhledem

Max Verstappen dostal v Monze za kontakt s Valtteri Bottasem v první zatáčce penalizaci 5 sekund. Podle stewardů měnil při brzdění směr a Finovi nedal dostatek prostoru.

„Dal jsem mu prostor, odvádí skvělou práci při zabíjení závodění. Opravdu. Jsou to kecy,“ reagoval jezdec Red Bullu, když se o penalizaci dozvěděl.

Charlie Whiting připustil, že si možná s Verstappen při dalším setkání s jezdci krátce promluví, ale jeho slova bere s nadhledem.

„Slyšel jsem to z druhé ruky,“ řekl Whiting pro Autosport. „Nemyslím si, že byste si měli všímat komentářů, které byly vyřčené při souboji. V souboji je to naprosto očekávané.“ 

Verstappen nezměnil na penalizaci svůj názor ani poté, co viděl záznam. 

„Samozřejmě, že jsem to viděl ze záznamu,“ řekl Verstappen pro Ziggo. „Stále s tím nesouhlasím. Možná jsem mu mohl dát ještě pár milimetrů, ale byl uvnitř bílé čáry. Můžeme o tom dál mluvit, ale rozhodnutí už padlo.“

Verstappen řekl, že chtěl mít také dobrý nájezd do zatáčky „Při zpětném pohledu je snadné říct, že kdybych udělal to nebo tamto... ale pokud jedete 330 nebo 340 kilometrů za hodinu, tak je to jiný příběh.“

Verstappen si nemyslí, že by se měla měnit pravidla. „Jeden steward dá trest, druhý ne. Nemyslím si, že to je o pravidlech.“

Po závodě Verstappen řekl, že penalizaci možná dostal z toho důvodu, že dříve v závodě byl v první zatáčce široký a musel si ji zkrátit. Stewardi mu to pak mohli sečíst. Podle Whitinga to ale nehrálo roli. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Na PlayStationu jsem byl vždy Kimi, říká Hamilton

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.