Zabarvení Renaultu pro Kanadu v pořádku, tedy alespoň letos

Kanadské Ministerstvo zdravotnictví se dohodlo s týmem Renault, že jeho zabarvení je pro nadcházející velkou cenu v pořádku. Jak se ale zdá, jde spíše o výjimku.
Zabarvení Renaultu pro Kanadu v pořádku, tedy alespoň letos

V tiskovém prohlášení Renaultu před Velkou cenou Kanady se šéf týmu Eric Boullier raduje z toho, jak sice kanadské autority shledaly spojitost mezi současným zabarvením Renaultu a cigaretovou značkou John Player Special, ale uznaly, že se z toho tým v současné době netěší žádným příjmům. Právě tato značka inspirovala v sedmdesátých a osmdesátých letech původní tým Lotus k černozlatému zabarvení, které zase k současnému zabarvení inspirovalo Renault sponzorovaný firmou Group Lotus.

Důležitá věta ale také říká:

„Pro rok 2012 se tým dohodl s kanadskými autoritami na výraznějším způsobu dodržování místních zákonů.“

Znamená to, že pro letošní rok byla spíše udělena výjimka než schválení zabarvení monopostů Renault a pro příští rok bude nutná změna.

„Jsme rádi, že můžeme v Montréalu závodit s naším tradičním zabarvením,“ řekl Boullier. „Autority Québecu mají za to, že se naše zabarvení vztahuje ke stejnému z doby let osmdesátých, kdy bylo auto sponzorováno tabákovým průmyslem. Uznaly ale, že Lotus Renault GP nemá od tabákového průmyslu žádné přímé ani nepřímé sponzorské příjmy."

Další článek: Robert Wickens se stal záložním jezdcem Virginu

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.