Za ztrátu Mercedesu může špatné nastavení vozů

Ani jeden z vozů týmu Mercedes GP závod v Austrálii nedokončil, přesto bylo zřejmé, že výkonnost W02 zaostala za očekáváním. Šéf týmu Ross Brawn má vysvětlení.
Za ztrátu Mercedesu může špatné nastavení vozů

Mercedes téměř celou zimu jezdil s vozem v základní verzi, protože soustředil veškeré své úsilí na velký balík úprav určený pro poslední testy v Barceloně. Jeho nasazení přineslo skutečné zlepšení, které se ale nepodařilo přenést do Melbourne.

"Barcelona je trať, na které jsme nikdy nebyli super silní, ale auto tam bylo velmi dobré," cituje Brawna Autosport. "Michael (Schumacher) byl poslední den s vozem velmi spokojený. Vyměnili jsme jezdce, aby si ho vyzkoušel také Nico (Rosberg), a ten si myslel, že jde o velký rozdíl. Takže jsme sem na tento víkend přijeli a věřili si, že dokážeme odvést dobrou práci."

Na voze se ale začaly objevovat technické problémy, což jezdcům a inženýrům znemožnilo optimálně nastavit auta pro kvalifikaci a závod.

"Byl to chaotický víkend," přiznal Brawn. "Současné vozy mají hodně zajímavých systému a měli jsme práci s tím, aby všechny fungovaly, což znamenalo, že jsme neodvedli základní práci na vyvážení a správném nastavení vozu. Tento víkend byl zklamáním a měli bychom být schopní podávat lepší výkony."

Problémy se systémy vozu způsobily velmi proměnlivé chování na trati, což představovalo významnou překážku. "Náš problém je, že jezdci při každém nájezdu do zatáčky nevědí, jak se auto zachová. Nekonzistence jim to komplikovala," vysvětlil šéf Mercedesu GP.

Stáj z Brackley tak doplatila na nevyladěnost svého nového technického kompletu. Řešení současných problémů má proto přednost před dalšími vylepšeními.

"Plánujeme sérii úprav, ale musíme se soustředit na to, co už máme," potvrdil Brawn. "Základ máme a je třeba, aby nám vše během víkendu fungovalo, jak má. Pak budeme moci předvést mnohem lepší výkon."

Další článek: V testech byl McLaren na úrovni Force Indie, tvrdí Button

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00