Za záchranu Astonu bych si zasloužil být povýšen do rytířského stavu, tvrdí o sobě Lawrence Stroll | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Za záchranu Astonu bych si zasloužil být povýšen do rytířského stavu, tvrdí o sobě Lawrence Stroll

Lawrence Stroll je přesvědčen, že si za záchranu automobilky Aston Martin zaslouží povýšení do rytířského stavu.

Kanadský miliardář Lawrence Stroll by si podle svého názoru zasloužil poctu od britského krále Karla III. primárně za to, že díky tomu, že zachránil& automobilku Aston Martin, nepřišla spousta lidí o práci.

Stroll převzal kontrolu nad tradičním britským výrobcem sportovních automobilů v roce 2020.

„Za to, co jsem udělal, bych měl být pasován na rytíře. Zachránil jsem tisíce pracovních míst a nechal jsem vybudovat novou továrnu pro tým formule 1, do které jsem investoval stovky milionů. Investice jsou ohromující,“ uvedl podle webu AutoCar Stroll, který nad automobilkou Aston Martin převzal kontrolu v roce 2020.

„Tyto investice jsou důkazem toho, že v tuto společnost věřím... Člověk nevkládá peníze do podniku, kterému nevěří v budoucnost,“ prohlásil třiašedesátiletý podnikatel s tím, že příprava Astonu Martin na budoucí úspěch je nyní z velké části dokončena.

Od chvíle, kdy Stroll Aston Martin převzal, vzrostla průměrná cena vozů britské automobilky ze 157 000 liber v roce 2020 na letos očekávaných 223 000 liber. Vzrostly rovněž marže z prodeje jednoho vozu z 18 na 37 procent. Všechna tato čísla považuje Stroll za důkaz, že je automobilka na dobré cestě.

Doporučujeme

Články odjinud