Za Williams bodoval jen Bottas, Massa kolidoval s Ricciardem

Body pro Williams získal v Japonsku jen pátý Valtteri Bottas. Felipe Massa skončil po kontaktu na startu až sedmnáctý.
Za Williams bodoval jen Bottas, Massa kolidoval s Ricciardem

Před Fina se na startu dostal Sebastian Vettel na ferrari, díky chybě Nica Rosberga se však v úvodu držel na třetím místě. Během posledních zastávek v boxech se před něj dostal i jeho krajan Kimi Räikkönen.

„Nebyl to pro nás nejlepší den, odvážíme si ale 10 bodů. Doufal jsem ve stupně vítězů, rychlost ale nebyla taková, jakou jsme čekali. Bránit se rychlejším vozům bylo těžké a myslím, že naposledy jsme měli stavět dříve, vždy je ale snadné to po závodě hodnotit,“ řekl Bottas.

Massa neměl dobrý start, když kolidoval s Danielem Ricciardem z Red Bullu. Brazilec si z tohoto incidentu odnesl defekt pravé přední pneumatiky, kvůli kterému musel po prvním kole k mechanikům. Ti mu vyměnili také poškozené přední křídlo.

„Dnes to pro mě byl těžký den už od prvního kola,“ řekl Massa. „Měl jsem špatný start a následně kontakt s Ricciardem, stálo mě hodně času dostat se zpátky do boxů. To znamenalo konec závodu. Díky Valtteriho pátému místu jsme získali nějaké body do Poháru konstruktérů, i já měl ale auto na body.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hülkenberg má ze šestého místa velkou radost

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00