Za vyřazení si může Räikkönen sám, říká Van der Garde

Giedo van der Garde je přesvědčený, že po startu v Abú Zabí chyboval v první zatáčce Kimi Räikkönen, který tak nese plnou vinu za poškození svého vozu.
Za vyřazení si může Räikkönen sám, říká Van der Garde

Finský pilot Lotusu musel na Yas Marině startovat z poslední pozice poté, co FIA označila po kvalifikaci jeho vůz za nelegální kvůli nadměrně se ohýbající podlaze.

Daleko ale nedojel, hned v první zatáčce si při kontaktu s Van der Gardem ulomil pravé přední kolo, což znamenalo okamžitý konec. "Jasně jsem viděl, že to vůbec nebyla moje chyba," bránil se holandský pilot Caterhamu v rozhovoru pro Autosport.

"Byli jsme všichni pohromadě, zatočil jsem do první zatáčky a ucítil náraz. Možná toho chtěl na začátku dohnat až moc, ale nevím přesně."

Van der Garde dodal, že sám měl plné ruce práce, aby si z incidentu neodnesl vážné šrámy.

"Prožil jsem si horkou chvilku a málem jsem dostal smyk, ale naštěstí jsem to zachránil a dokázal jsem pokračovat."

"Na začátku jsem měl divný pocit z levé zadní části vozu, ale pak bylo všechno v pořádku a mohli jsme pokračovat."

Další článek: Vergne souhlasí se stewardy, Alonso zabránil velké kolizi

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.