Za vyřazení si může Räikkönen sám, říká Van der Garde

Giedo van der Garde je přesvědčený, že po startu v Abú Zabí chyboval v první zatáčce Kimi Räikkönen, který tak nese plnou vinu za poškození svého vozu.
Za vyřazení si může Räikkönen sám, říká Van der Garde

Finský pilot Lotusu musel na Yas Marině startovat z poslední pozice poté, co FIA označila po kvalifikaci jeho vůz za nelegální kvůli nadměrně se ohýbající podlaze.

Daleko ale nedojel, hned v první zatáčce si při kontaktu s Van der Gardem ulomil pravé přední kolo, což znamenalo okamžitý konec. "Jasně jsem viděl, že to vůbec nebyla moje chyba," bránil se holandský pilot Caterhamu v rozhovoru pro Autosport.

"Byli jsme všichni pohromadě, zatočil jsem do první zatáčky a ucítil náraz. Možná toho chtěl na začátku dohnat až moc, ale nevím přesně."

Van der Garde dodal, že sám měl plné ruce práce, aby si z incidentu neodnesl vážné šrámy.

"Prožil jsem si horkou chvilku a málem jsem dostal smyk, ale naštěstí jsem to zachránil a dokázal jsem pokračovat."

"Na začátku jsem měl divný pocit z levé zadní části vozu, ale pak bylo všechno v pořádku a mohli jsme pokračovat."

Další článek: Vergne souhlasí se stewardy, Alonso zabránil velké kolizi

17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.