Za Vettelovou dominancí stojí práce s pneumatikami, míní Horner

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner se domnívá, že Sebastiana Vettela odlišuje od ostatních jezdců práce s pneumatikami, staví ho na jinou úroveň.
Za Vettelovou dominancí stojí práce s pneumatikami, míní Horner

Vettel nezpomalil ani po zisku titulu a jezdí o úroveň výš než ostatní jezdci, v Abú Zabí to přiznal dokonce i jeho týmový kolega Mark Webber.

"Je opravdu dominantní," chválil Horner. "Dostal se do fenomenální formy, protože víme, že je Mark Webber velmi dobrý závodní jezdec. Myslím, že Sebastian postoupil o úroveň výš."

Důvodem je podle šéfa rakouské stáje způsob, jakým se německý pilot naučil pracovat s novými pneumatikami, které Pirelli nasazuje od Maďarska.

"Má cit pro tyto pneumatiky, které jsou citlivější, zdá se, že z nich prostě dokáže dostat víc než jakýkoliv jiný jezdec v pit lane. Je opravdu působivé to sledovat."

Další článek: Alonso: Druhé místo v šampionátu by bylo malým osobním vítězstvím

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?