Za Vettela je větší zábava než za Schumachera, říká Button

Jenson Button je přesvědčený, že i když Sebastian Vettel sbírá jeden titul za druhým jako před lety Michael Schumacher, z pohledu ostatních jezdců není taková nuda.
Za Vettela je větší zábava než za Schumachera, říká Button

Vettelova dominance připomíná začátek tisíciletí, kdy podobným způsobem vyhrával šampionáty Schumacher. Ale jen podobným.

"Je to jiné než to, co si pamatuju s Michaelem," řekl Button pro AP. "Vyhráli (Red Bull) šampionát třikrát za sebou a vyhrají znovu, myslím. Ale zdá se, že závodění je v dnešní době zábavnější, je akčnější a mnoho různých lidí vyhrává Grand Prix."

"Také teď vyhrávají závody čtyři různé týmy, mělo by jich být pět a v budoucnu také bude, protože počítám i nás. Ale závodění je lepší, než když Michael vyhrál šampionát a měli jste pocit: 'No, vyhraje i příští rok.'"

"Ale teď to takové není. Každý rok to není: 'No, zase to vyhraje Sebastian.' Je to tak, že všichni vystartují a bojují o vítězství, ale oni se v průběhu roku stanou silnější, nebo my a ostatní týmy ne tak silní jako oni."

Šance na promíchání startovního pole přijde příští rok s novými pravidly. Nikdo netuší, jak se nové motory projeví na rozložení sil.

"Možná to s Neweym zvládnou dobře, nebo to možná hodně pokazí. Už se mu to stalo. Není perfektní každý rok," připomněl Button. "Uvidíme."

"Ale všichni jsou vzrušení výzvou příštího roku. Nemyslím, že Sebastian a Red Bull znovu všem ujedou."

Další článek: Red Bull bude nahoře další čtyři roky, předpovídá Hamilton

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.