Za úspěchem Hondy je podle Alonsa nová filozofie a správní lidé

Fernando Alonso přiznal, že je zklamaný z rozhodnutí Hondy opustit formuli 1 poté, co zakončila minulou sezónu ziskem jezdeckého titulu Maxe Verstappena v Red Bullu.
Foto: Getty Images
Za úspěchem Hondy je podle Alonsa nová filozofie a správní lidé | Foto: Getty Images

Verstappen vyhrál poslední závod sezóny v Abú Dhabí a získal svůj první titul. Honda se jako dodavatel motorů z titulu radovala naposledy v roce 1991.

Honda se do F1 vrátila jako dodavatel pohonných jednotek v roce 2015, kdy do roku 2017 spolupracovala výhradně s McLarenem a navázala tak na spolupráci z let 1988 až 1992.

Ve stejné době působil u McLarenu také Alonso. Kvůli slabé výkonnosti a nespolehlivosti pohonných jednotek se Honda často stávala terčem Alonsovy kritiky.

Honda: Příliš mnoho vzájemného respektu vedlo u McLarenu k problémům v komunikaci

Honda: Příliš mnoho vzájemného respektu vedlo u McLarenu k problémům v komunikaci

Španěl věří, že za návratem Hondy na vrchol je nová filozofie a najmutí „správných lidí“.

„Když opustili McLaren, je zřejmé, že se jim o titulech ve formuli 1 ani nesnilo, ale odvedli velmi dobrou práci, najali správné lidi, myslím, že změnili management a představili novou filozofii. Odvedli kus práce a mám z nich velkou radost,“ řekl Alonso.

„V těch posledních třech nebo čtyřech velkých cenách jsem mluvil s šéfem oddělení motorsportu Hondy (Masašim) Jamamoto-Sanem, protože s ním mám velmi dobrý vztah. On byl tím, kdo mi umožnil test MotoGP, máme velmi dobrý vztah a byl prvním člověkem po Maxovi, kterému jsem pogratuloval. Mám z nich radost. Je mi líto, že teď odcházejí, snad se ale vrátí.“

Další článek: Nové vozy budou zatraceně rychlé, říká Hülkenberg

10:19 | Podle Motorsport Italia Red Bull neprošel nárazovými testy. Přední část šasi bude muset být posílena.
15:51 | Podle webu RacingNews365 se ve čtvrtek 3. února uskuteční mimořádné zasedání Světové rady motorsportu. Zřejmě kvůli sportovním pravidlům (formát víkendu, sprinty aj.).
27. ledna | Test Ferrari s vozem SF71H ve Fioranu: Sainz 59 kol, Leclerc odpoledne 48 kol.
27. ledna | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).