Za tři závody se o pneumatikách už diskutovat nebude, předpovídá Pirelli

Podle sportovního šéfa Pirelli Paula Hemberyho je jen otázkou času, než jezdci a týmy přijdou na to, jak pracovat s letošními pneumatikami. Pak je přestanou kritizovat.
Za tři závody se o pneumatikách už diskutovat nebude, předpovídá Pirelli

O pneumatikách se v posledních týdnech diskutuje především kvůli nespokojenosti Michaela Schumachera, který vyjádřil názor, že Pirelli až příliš zasahuje do vývoje závodů a potažmo i šampionátu.

"Uvidíme, co se bude dít během testů v Mugellu," řekl Hembery v rozhovoru s Jamesem Allenem. "Uvidíte, že týmy budou velmi tvrdě pracovat na tom, aby pneumatikám porozuměly. Podle mě se o pneumatikách bude diskutovat čím dál méně a celé se to vyřeší samo."

"Jsme na začátku sezóny. Na začátku té loňské se hodně diskutovalo a za dva až tři závody se už takhle diskutovat nebude. Protože inženýři přijdou na to, jak maximalizovat výkonnost vozu, najdou vyvážené nastavení a zavládne relativně normální stav."

Hembery ovšem odmítl, že by pneumatiky byly pro jezdce tak omezující, jak říká Schumacher. "Je to stejné pro všechny a pořád platí, že nejlepší piloti a inženýři vyhrají. Jezdíte v rámci možností svého kompletu. Pokud je ten komplet omezován pneumatikami, jezdíte na 100 % možností toho kompletu."

"Pokud byste jezdili jen na 70 až 80 % možností toho kompletu, jak bylo řečeno, neměli byste žádné výsledky. Podívejte se na Räikkönena, dva roky jezdil v rallye, takže utrpěl tu největší změnu, a přesto ihned získal druhé místo."

Na závěr Hembery připomněl, že Pirelli dělá jen to, co po něm formule 1 žádá. "Byli jsme požádáni, ať vytvoříme tyto výzvy. Pokud po nás tento sport bude chtít jednu zastávku v boxech a nulovou degradaci pneumatik, dokážeme to také. Ale možná mají lidé krátkou paměť, tento sport byl v úpadku, nikdo ho nesledoval."

"Nepředjíždělo se. Víme, že většina fanoušků chce vidět předjíždění. Například když se jelo naposledy v Bahrajnu, došlo k 15 předjetí, letos jsme jich měli 73. To pro ilustraci, jak se věci změnily. Snažíme se jen dělat to, o co jsme byli požádáni."

Další článek: Rosbergovi současná role pneumatik plně vyhovuje

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00