Za Todta se před volbou prezidenta FIA postavil také Schumacher

Bývalý mistr světa podpořil svého bývalého šéfa.
Michael Schumacher se písemně obrátil na všechny šéfy členských autoklubů FIA, aby v nadcházející volbě prezidenta podpořil Jeana Todta.

"Jsem hluboce přesvědčen, že je Jean Todt tou správnou osobou pro funkci příštího prezidenta FIA," napsal Schumacher. "Jelikož jsem s ním pracoval téměř patnáct let, věřím, že to můžu tvrdit s takovou jistotou."

Bývalý pilot Ferrari vyjmenoval všechny kvality svého bývalého šéfa a dodal, že má i dobře připravený program pro vedení automobilové federace.

"Také vím, že připravované změny zavede způsobem jemu vlastním, prostřednictvím konsenzu mezi všemi účastníky, a ne konfrontací. Bude pracovat jako součást týmu expertů ve prospěch světa sportu a mobility," uvedl.

Schumacher tvrdí, že díky spolupráci s FIA a její nadací zná federaci velmi dobře. "Proto jsem přesvědčen, že je čas na změny. Ale tyto změny by měl provádět někdo tak obratný jako je Jean, který dal dohromady tým správných lidí, oceňuje velké úspěchy FIA a na druhé straně je schopný změny opravdu uskutečnit."

Podle Schumachera nehrozí, že by Todt v roli prezidenta znamenal pokračování linie Maxe Mosleyho. "Těmto lidem můžu jen říct, že Jeana neznají. Má své vlastní znalosti, svůj program a styl vedení. Podle mých zkušeností své plány pro FIA uskuteční svým vlastním stylem, jako týmový hráč," řekl.

Na závěr Schumacher vyjádřil údiv z postupu velkých klubů při hodnocení kandidátů na prezidenta FIA. Podle něj se některé z nich rozhodly, aniž by si prostudovaly Todtův program, nebo se s ním setkaly.
Další článek: O výběrovém řízení na nové týmy rozhodne soud v listopadu