Za titul v evropské formuli 3 se ve ferrari sveze Juncadella

Vítězství v nižších šampionátech můžou jezdcům přinést testovací jízdu ve formuli 1, platí to mimo jiné pro mistra formule 3 Daniela Juncadellu.
Za titul v evropské formuli 3 se ve ferrari sveze Juncadella

Za výhru ve formuli 2 se už v monopostu týmu Williams svezl Bachetta, stejná odměna čeká Frijnse u Red Bullu za triumf ve světové sérii Renault. Juncadella usedne 9. listopadu do ferrari ve Vallelunze za celkové vítězství v evropské F3.

"Je to něco, co chce každý závodní jezdec od začátku své kariéry," přiznal v rozhovoru pro Autosport. "Pro mě je to splněný sen. Od chvíle, kdy jsem zjistil, že tahle cena byla na začátku roku vyhlášena, jsem ji chtěl opravdu vyhrát."

Reálnějším krokem v kariéře je ale teď pro Juncadellu GP2, ve které bude také testovat pro tým Rapax.

"Je to velmi silný vůz, ve kterém se budu moci připravit na moji budoucí kariéru. Naštěstí to je můj domácí okruh a znám ho velmi dobře, takže se budu moci soustředit na to, abych se s vozem co nejvíce naučil," dodal.

Další článek: Austin je zajímavý a umožní předjíždění, shodují se Andretti a D'Ambrosio

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..