Za svůj největší kariérní úspěch považuje Brawn tituly s vlastním týmem

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn dokázal vyhrát šampionáty s Benettonem a Ferrari, ale nejvíce si cení titulu s Brawnem GP.
Za svůj největší kariérní úspěch považuje Brawn tituly s vlastním týmem

Brawn vyhrával se Schumacherem v letech 1994 a 1995 u Benettonu, poté v letech 1999 až 2004 u Ferrari, než si naposledy sáhl na vrchol s Jensonem Buttonem a Brawnem GP v sezóně 2009.

"Když se ohlédnu za Ferrari, trvalo tři roky, než jsme se dostali tam, kam jsme chtěli," vzpomínal v rozhovoru s Jamesem Allenem. "Trvalo to tři roky tvrdé a těžké práce, takže to bylo jiné, a když se nám to podařilo, udrželi jsme to dlouho, což bylo také mimořádné."

Ale vítězství s vlastním týmem považuje za svůj "největší jednotlivý úspěch. Na sezónu 2009 budu vždy vzpomínat, hlavně díky lidem, kteří s námi byli, způsobu, jakým se to dalo dohromady, a mimořádným zkušenostem, které jsme jako skupina získali."

"Bylo to kouzelné období kvůli traumatům, ke kterým došlo na konci roku 2008, a díky tomu, jak všichni drželi spolu. Bylo to těžké, protože jsme museli část týmu propustit. Některé věci pro mě byly novou zkušeností a traumatické pro celý tým. Že to skončilo dvěma mistrovskými tituly, to bylo úžasné a nikdy na to nezapomenu."

Brawn se dostal k vlastní stáji díky odchodu Hondy z formule 1, pro kterou pracoval od roku 2008. Tým v Brackley na poslední chvíli zachránil a dal mu své jméno. V jediném roce jeho existence vyhrál oba šampionáty a pak jej prodal Mercedesu.

Další článek: Hamiltona teď žene vpřed znovu jeho otec

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.