Za smrt traťového komisaře v Kanadě mohli pořadatelé, dostanou pokutu

Kanaďané uzavřeli vyšetřování nehody, při které zemřel během letošního závodu v Montrealu traťový maršál Mark Robinson, a vyvodili závěry.
Za smrt traťového komisaře v Kanadě mohli pořadatelé, dostanou pokutu

Robinson podlehl zraněním, která mu přejetím způsobil jeřáb odstraňující monopost Estebana Gutiérreze u první šikany.

Vyšetřovací komise dospěla k závěru, že je na vině způsob přepravování vozů a špatné řízení bezpečnosti práce.

Robinson měl za úkol uchycení monopostu a jeho stabilizaci při transportu. Jenomže právě při transportu skončil pod koly jeřábu, který mu způsobil smrtelná zranění.

Komise nařídila několik opatření. Za prvé musí být řádně proškolení řidiči jeřábů, a to podle platných vládních nařízení, zákonů a nařízení výrobce jeřábů.

Dále musí pořadatelé zajistit, že veškeré používané vybavení bude v souladu s požadavky výrobce jeřábu a bude používáno podle jeho nařízení. Vybavení musí být v dobrém stavu a vybaveno bezpečnostními prvky.

A konečně pořadatelé musí vymyslet jinou metodu pro transport závodních vozů, tu dosavadní komise zakázala. Nová bude podléhat schválení.

Za smrtelnou nehodu dostanou pořadatelé pokutu, jejíž výše bude teprve stanovena.

Další článek: FIA nechá fanoušky vybrat nejlepší moment motoristické sezóny

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.