Za smrt traťového komisaře v Kanadě mohli pořadatelé, dostanou pokutu

Kanaďané uzavřeli vyšetřování nehody, při které zemřel během letošního závodu v Montrealu traťový maršál Mark Robinson, a vyvodili závěry.
Za smrt traťového komisaře v Kanadě mohli pořadatelé, dostanou pokutu

Robinson podlehl zraněním, která mu přejetím způsobil jeřáb odstraňující monopost Estebana Gutiérreze u první šikany.

Vyšetřovací komise dospěla k závěru, že je na vině způsob přepravování vozů a špatné řízení bezpečnosti práce.

Robinson měl za úkol uchycení monopostu a jeho stabilizaci při transportu. Jenomže právě při transportu skončil pod koly jeřábu, který mu způsobil smrtelná zranění.

Komise nařídila několik opatření. Za prvé musí být řádně proškolení řidiči jeřábů, a to podle platných vládních nařízení, zákonů a nařízení výrobce jeřábů.

Dále musí pořadatelé zajistit, že veškeré používané vybavení bude v souladu s požadavky výrobce jeřábu a bude používáno podle jeho nařízení. Vybavení musí být v dobrém stavu a vybaveno bezpečnostními prvky.

A konečně pořadatelé musí vymyslet jinou metodu pro transport závodních vozů, tu dosavadní komise zakázala. Nová bude podléhat schválení.

Za smrtelnou nehodu dostanou pořadatelé pokutu, jejíž výše bude teprve stanovena.

Další článek: FIA nechá fanoušky vybrat nejlepší moment motoristické sezóny

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10