Za selháními pneumatik možná stojí ostré hrany obrubníku

Technický specialista BBC Gary Anderson po závodě v Silverstonu odhalil poměrně ostré hrany obrubníku ve čtvrté zatáčce, které mohly způsobit problémy s pneumatikami.
Za selháními pneumatik možná stojí ostré hrany obrubníku

V britském závodě jezdcům praskala vždy levá zadní pneumatika, ale například u Red Bullu vydržela až do zastávky v boxech, kde u ní mechanici zjistili, že je naříznutá na vnitřním rameni.

To vedlo k podezření, že dochází k vnějšímu poškozování pneumatiky, které pak vede k jejímu prasknutí. Už během závodu vyzvaly týmy své jezdce, ať si dávají pozor na obrubníky.

Anderson pak přímo na videu ukázal, co podle něj mohl poškozovat levou zadní pneumatiku. Jsou to ostré vnější hrany obrubníku ve čtvrté zatáčce.

Další článek: Pro jezdce jsou problémy nepřijatelné, týmy chtějí návrat k loňskému obutí

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.