Za Ricciardovým odchodem byl i způsob, jakým Red Bull řešil kolizi v Baku

Daniel Ricciardo nyní přiznal, že svou roli v jeho rozhodnutí přestoupit pro letošní sezónu formule 1 k Renaultu sehrál i způsob, jakým jeho bývalý tým Red Bull přistoupil k jeho kolizi s týmovým kolegou Maxem Verstappenem v Baku během loňské Velké ceny Ázerbájdžánu.
Za Ricciardovým odchodem byl i způsob, jakým Red Bull řešil kolizi v Baku

Ricciardo s Verstappenem spolu bojovali na trati během závodu v ulicích Baku, když mezi oběma došlo ke kolizi. Vedení týmu tento incident velmi rozčílil a oba piloti se za trest museli osobně omluvit všem zaměstnancům továrny týmu Red Bull v Milton Keynes.

Když nyní promluvil o okolnostech, které jej vedly k rozhodnutí přestoupit pro letošní sezónu k továrnímu týmu Renault, Ricciardo řekl, že podle něj nebylo spravedlivé, když Red Bull jeho a Verstappena za kolizi obviňovali stejně.

„Nemohu vám říct, kolik malých dílků tvoří to puzzle, myslím ale, že (Baku) bylo jedním z těch malých kousků. Oba jsme o tom mluvili, ale z mého pohledu jsem neudělal chybu, ačkoliv jsem byl tím, kdo jej (Verstappena) trefil. Myslím, že většina lidí viděla dvojitý pohyb,“ říká Ricciardo.

Ricciardo: Za mým přestupem do Renaultu byla i obava z Hondy

Ricciardo: Za mým přestupem do Renaultu byla i obava z Hondy

„Dokonce ještě předtím tam byla spousta kontaktů a myslím, že mnoho lidí si myslí, že to trvalo příliš dlouho. Myslím, že způsob, jakým to v té době bylo řešeno, se mi příliš nelíbil. Byla to taková věc, která mě znepokojovala,“ popisuje Australan.

„Měl jsem pocit, že vina byla na obou stranách stejná. A možná jsem jen tvrdohlavý závodník, ale já neměl pocit, že jsme na tom incidentu měli oba stejný podíl.“

I přes jeho znepokojení z reakce Red Bullu na kolizi jezdců v Baku Ricciardo přiznává, že s Verstappenem nikdy neměl osobní problém. Neměl ani pocit, že by Nizozemec hrál politickou hru.

„Nemyslím si, že Max politikařil. Max je Max. I teď, když už je po všem a já si nemusím dávat pozor na to, co řeknu, to bylo opravdu dobré.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (18) Další článek: Zraněný mechanik Ferrari se od nové sezóny F1 vrací k týmu
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10