Za Räikkönenovými zdravotními problémy stojí 12 let stará havárie

Finského pilota trápí během probíhající Velké ceny Singapuru záda. Nejedná se však o nic nového, současné patálie jsou následkem vážné nehody z roku 2001.
Za Räikkönenovými zdravotními problémy stojí 12 let stará havárie

Na bolesti si Räikkönen stěžoval již včera a nějakou dobu nebylo jasné, zda do sobotní kvalifikace vůbec nastoupí. Nakonec se tak stalo, ale výsledkem bylo až nelichotivé třinácté místo na roštu, což je ve velkém kontrastu s jeho kolegou Grosjeanem, jenž svůj lotus umístil na solidní třetí příčku.

Můžeme jen spekulovat, do jaké míry byla Finova dnešní výkonnost ovlivněna právě těmito zdravotními problémy, jedno je ovšem jisté – rozhodně nejde o nic nového. Alespoň tak to tedy tvrdí brtiský Autosport, podle kterého Icemanovy potíže se zády pramení z dvanáct let staré havárie, jež finský závodník prodělal při testování pro tým Sauber na okruhu v Magny-Cours.  

Räikkönen tehdy chyboval v sektoru zvaném Imola a tvrdě narazil do bariéry v zatáčce Chateau d´Eau. A ačkoliv chirurgická vyšetření neprokázala žádná vážnější poranění, následky této nehody pociťuje dodnes.

Finova účast v zítřejším závodě by nicméně neměla být ohrožena, neboť jak sám přiznal, jeho zdravotní stav se zlepšuje.     

Další článek: GP Singapuru 2013 - sobota

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.