Za propadem McLarenu stojí nenasazení technických vylepšení

Tým z Wokingu se v Istanbul Parku snažil nasadit větší množství novinek, než se nakonec podařilo. Z toho důvodu nenaplnil svá očekávání a ke stupňům vítězů měl relativně daleko.
Za propadem McLarenu stojí nenasazení technických vylepšení

Tím úspěšnějším z dua McLarenu byl Lewis Hamilton. Dojel třetí s půlminutovou ztrátou na třetího Alonsa. Za neuspokojivý výsledek do jisté míry může nepříliš povedený start závodu.

"Dnešek bych označil za zklamání. Nebyl to jeden z mých povedenějších závodů. Odstartoval jsem slušně, ale pak jsem hodně ztratil ve třetí zatáčce. Zasekl jsem se za Jensonem a při pokusu o předjetí si poničil pneumatiky, a tak jsem do boxů zajel předčasně. Na jedné z dalších zastávek jsme ztratili mnoho času. Bez šancí jsem ale byl vlastně už po třetí zatáčce.

Řekl bych, že vzhledem k tomu, kolik času jsme v závodě promrhali, se nám podařilo se s tím vyrovnat celkem dobře. Jsem spokojený s tím, jak se vůz chová. Jen se musím omluvit klukům z týmu, dávají do toho vše. Určitě jsme mohli dopadnout lépe," kál se Hamilton.

Jenson Button získal body za šesté místo. Mezi něho a Hamiltona se vměstnal ještě Nico Rosberg z Mercedesu.

"Myslím, že většina lidí měla původně v plánu stejnou strategii jako já. Jelikož si ale mnoho z nich poničilo pneumatiky, změnili ji. My jsme tak neučinili. Mohli jsme si pneumatiky ponechat déle, na konci každého stintu byly v poměrně dobrém stavu. Měli jsme s boxy počkat, takhle byl poslední úsek závodu příliš dlouhý," řekl Button, podle kterého nebyl způsob, jak za sebou Rosberga udržet. "To už nebylo závodění, při tak velkém rozdílu v rychlostech jste jak žába na prameni," řekl.

Další článek: Vettel i nadále dominuje, ale zůstává opatrný

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00