Za propadem McLarenu stojí nenasazení technických vylepšení

Tým z Wokingu se v Istanbul Parku snažil nasadit větší množství novinek, než se nakonec podařilo. Z toho důvodu nenaplnil svá očekávání a ke stupňům vítězů měl relativně daleko.
Za propadem McLarenu stojí nenasazení technických vylepšení

Tím úspěšnějším z dua McLarenu byl Lewis Hamilton. Dojel třetí s půlminutovou ztrátou na třetího Alonsa. Za neuspokojivý výsledek do jisté míry může nepříliš povedený start závodu.

"Dnešek bych označil za zklamání. Nebyl to jeden z mých povedenějších závodů. Odstartoval jsem slušně, ale pak jsem hodně ztratil ve třetí zatáčce. Zasekl jsem se za Jensonem a při pokusu o předjetí si poničil pneumatiky, a tak jsem do boxů zajel předčasně. Na jedné z dalších zastávek jsme ztratili mnoho času. Bez šancí jsem ale byl vlastně už po třetí zatáčce.

Řekl bych, že vzhledem k tomu, kolik času jsme v závodě promrhali, se nám podařilo se s tím vyrovnat celkem dobře. Jsem spokojený s tím, jak se vůz chová. Jen se musím omluvit klukům z týmu, dávají do toho vše. Určitě jsme mohli dopadnout lépe," kál se Hamilton.

Jenson Button získal body za šesté místo. Mezi něho a Hamiltona se vměstnal ještě Nico Rosberg z Mercedesu.

"Myslím, že většina lidí měla původně v plánu stejnou strategii jako já. Jelikož si ale mnoho z nich poničilo pneumatiky, změnili ji. My jsme tak neučinili. Mohli jsme si pneumatiky ponechat déle, na konci každého stintu byly v poměrně dobrém stavu. Měli jsme s boxy počkat, takhle byl poslední úsek závodu příliš dlouhý," řekl Button, podle kterého nebyl způsob, jak za sebou Rosberga udržet. "To už nebylo závodění, při tak velkém rozdílu v rychlostech jste jak žába na prameni," řekl.

Další článek: Vettel i nadále dominuje, ale zůstává opatrný

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)