Za problémy Marussie může i Ecclestone, říká Glock

Timo Glock považuje za neudržitelný současný model přerozdělování peněz mezi týmy. Ztratil kvůli němu místo u Marussie.
Za problémy Marussie může i Ecclestone, říká Glock

Glock i Marussia otevřeně přiznali, že se museli rozejít kvůli finančním problémům týmu. Podle německého závodníka za ně může i šéf formule 1 Bernie Ecclestone.

A to proto, že část příjmů tohoto sportu přerozděluje jen mezi prvních 10 týmů, takže Marussia zůstává stát na 11. místě mimo a dostane mnohem méně peněz než ostatní.

"Samotné peníze, které ty týmy dostávají od Bernieho, by Marussii stačily na financování jednoho nebo dvou let ve formuli 1," řekl Glock o odměnách pro přední stáje v rozhovoru pro Frankfuter Allgemeine Zeitung.

Podle Glocka je proto třeba zahrnout do přerozdělování veškerých peněz všechny týmy. "Dokud bude tento model ve formuli 1 pokračovat, pro menší stáje bude čím dál těžší se udržet," dodal a poukázal, že potíže mají i například Caterham a Force India.

Ecclestone ale stále odmítá dát odměny i 11. týmu, Marussii doposud nepředložil žádnou nabídku finančních podmínek účasti v šampionátu, jinak řečeno v Concordské dohodě s ní nepočítá.

Další článek: Jak se z Albert Parku stane okruh formule 1

10:59 | Ferrari je podle Binotta spokojené s vylepšením pohonné jednotky. Podle něj "...fungovala tak, jak jsme očekávali, a přinesla o něco vyšší výkon."
18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton