Za problémy Marussie může i Ecclestone, říká Glock

Timo Glock považuje za neudržitelný současný model přerozdělování peněz mezi týmy. Ztratil kvůli němu místo u Marussie.
Za problémy Marussie může i Ecclestone, říká Glock

Glock i Marussia otevřeně přiznali, že se museli rozejít kvůli finančním problémům týmu. Podle německého závodníka za ně může i šéf formule 1 Bernie Ecclestone.

A to proto, že část příjmů tohoto sportu přerozděluje jen mezi prvních 10 týmů, takže Marussia zůstává stát na 11. místě mimo a dostane mnohem méně peněz než ostatní.

"Samotné peníze, které ty týmy dostávají od Bernieho, by Marussii stačily na financování jednoho nebo dvou let ve formuli 1," řekl Glock o odměnách pro přední stáje v rozhovoru pro Frankfuter Allgemeine Zeitung.

Podle Glocka je proto třeba zahrnout do přerozdělování veškerých peněz všechny týmy. "Dokud bude tento model ve formuli 1 pokračovat, pro menší stáje bude čím dál těžší se udržet," dodal a poukázal, že potíže mají i například Caterham a Force India.

Ecclestone ale stále odmítá dát odměny i 11. týmu, Marussii doposud nepředložil žádnou nabídku finančních podmínek účasti v šampionátu, jinak řečeno v Concordské dohodě s ní nepočítá.

Další článek: Jak se z Albert Parku stane okruh formule 1

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.