Za problémy Haasu s pneumatikami mohou modré vlajky

Haas letos zažívá hodně těžkou a turbulentní sezónu. Jednou z příčin problémů můžeme najít v oblasti pneumatik. Güenther Steiner odhalil zajímavý aspekt, který práci s pneumatikami ovlivňuje.
Za problémy Haasu s pneumatikami mohou modré vlajky

Haas má letos problémy se svým vozem. Romain Grosjean několik víkendů jezdil s balíčkem z Austrálie, který mu vyhovoval více než pozdější vylepšení.

Haas má problém především s pneumatikami. Nedokáže je udržet v provozním okně. Důsledkem pak občas bývá propad jezdců Haasu v průběhu závodu z poměrně nadějných kvalifikačních pozic.

„Do závodu jdeme vždy s vědomím, že v určité fázi budeme mít problém s pneumatikami, protože nemůžeme generovat teplo, které potřebujeme, aby pneumatiky fungovaly,“ řekl Steiner, kterého cituje RaceFans. 

„Jakmile vás zpomalí modré vlajky, pneumatika zchladne. Nedokážeme pak do nich dostat zpět teplo a propadáme se.“

„Zní to až příliš jednoduše na to, že pro to nemáme řešení, ale přesně tak to je.“

„I když se kvalifikujeme slušně, a Q3 je podle mě stále úspěch, tak to z tohoto důvodu v závodě neudržíme. Nedokážeme zkrátka udržet teplo v pneumatikách.“

Podle Steinera není jisté, zda to dokáže tým ještě letos zvládnout. Podle něj je možné, že bude mít některý závod dobrý a další opět ne. Cílem je především to, aby se situace neopakovala také v příštím roce.

„Obecně to ale není tak, že bychom v příštích čtyřech závodech přivezli upgrade, který problém vyřeší. Musíme se jen ujistit, že k tomu nedojde příští rok.“

Dobrou zprávou pro Haas je, že pneumatiky v příštím roce mají mít širší pracovní okno.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: V Mexiku budou tři DRS zóny

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10