Za problémy BMW Sauberu nestojí jen difuzor, přiznává Theissen

Probíhá hektický vývoj a je velmi snadné chybovat s nastavením.
Tým BMW Sauber v Číně letos poprvé nepostoupil do poslední části kvalifikace a ze závodu si neodvezl ani jeden bod. Šéf týmu Mario Theissen však nehledá výmluvy na straně dvoupatrového difuzoru, který v Hinwilu teprve vyvíjejí.

"Neřekl bych, že jde jen o difuzor. Vzestupy a pády jsme viděli i u ostatních týmů, což je u nových pravidel normální. Všichni mají vylepšení vozů v každém závodě. Není tu jasný obrázek (rozložení sil)," řekl Theissen pro Autosport.

Tým chyboval v Šanghaji s nastavením vozů, což vzhledem k vyrovnanosti startovního pole znamenalo významný propad pořadím. Takové zvraty jsou však podle Theissena pro fanoušky přínosné.

"Nové pořadí na roštu je osvěžující, i když jsme z toho netěžili my. Ale Briatore má pravdu, když říká, že se musí nejdříve vyhodit hodně peněz a času, aby všechny týmy znovu bojovaly podle stejných pravidel."

"To není pro sport dobré. Sport je zajímavý a vzrušující pouze tehdy, když všichni hráči hrají podle stejných pravidel. K tomu se musíme vrátit co nejdříve," řekl.

BMW Sauber bude mít drobné úpravy vozu již pro Bahrajn, ale velkých změn se F1.09 dočká až v Barceloně. "Ten komplet zatím ještě vyvíjíme. Bude mít dopady na aerodynamiku, ale nejsem si jistý, kam až budeme moci zajít s difuzorem a co všechno bude součástí toho kompletu. Určitě nevyužijeme potenciál naplno. Vývoj difuzoru teprve začal," dodal Theissen.
Další článek: Alonso se naděje na boj o titul zatím nevzdává