Za porušení rozpočtového stropu by měly následovat sportovní sankce, míní Domenicali | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Za porušení rozpočtového stropu by měly následovat sportovní sankce, míní Domenicali

Šéf formule 1 Stefano Domenicali je toho názoru, že v případě překročení rozpočtového stropu by týmy měly čelit sportovním sankcím.

Takzvaný rozpočtový strop, který limituje některé výdaje jednotlivých týmů, je ve formuli 1 uplatňován již třetím rokem.

Zatím jediným týmem, který byl uznán vinným za jeho překročení, byl Red Bull. Ten nejprve musel kvůli porušení pravidel zaplatit pokutu a nyní pyká i tím, že má k dispozici méně času na vývoj.

Jak nicméně ukazuje současný stav ve formuli 1, nezdá se, že by trest Red Bull nikterak zásadně omezoval. I v kontextu toho se například představitelé Ferrari nechali slyšet, že trest, který Red Bull obdržel, byl příliš mírný.

Na téma rozpočtových stropů, respektive sankcí, které s nimi mohou souviset, nyní pohovořil šéf F1 Stefano Domenicali. Podle něj by v tomto ohledu měly být uplatňovány sportovní tresty, a nikoliv technické či finanční.

„Byl bych rád, kdyby v případě přestupku následovaly sportovní sankce, tak jak jsme o to požádali,“ uvedl Domenicali, kterého cituje Autosport.

V případě porušení pravidel ze strany Red Bullu bylo také problémem, že FIA o přestupku informovala až s velkým zpožděním od chvíle, kdy k němu došlo.

Domenicali proto doufá, že příště proběhne celý proces rychleji.

„Vše je však v rukou FIA,“ připomněl šéf F1.

Doporučujeme

Články odjinud