Za Petrova se u týmů přimlouvá Ecclestone

Manažerka Vitalije Petrova Oxana Kosačenková se může při jednání o novém místě pro svého jezdce spolehnout na podporu šéfa formule 1.
Za Petrova se u týmů přimlouvá Ecclestone

Petrov po ztrátě sedačky u Lotusu stále doufá, že bude letos závodit. Jeho osud má v rukou jeho manažerka Kosačenková, která vede jednání. Ta potvrdila, že je ruský jezdec stále ve hře o závodní sedačku, i když odmítla sdělit, u kterého týmu či týmů. Na své straně má i Bernieho Ecclestona.

"Jakmile vyšlo najevo, že nemůžeme zůstat u Lotusu, promluvila jsem s Berniem," řekla pro agenturu Ria Novosti. "Vyjádřil svoji podporu a snažil se promluvit s týmy."

"Týmy jsou ale na Berniem Ecclestonovi zcela nezávislé, takže on bohužel nemůže nijak ovlivnit jejich rozhodování."

Petrov je spojován především s místem Jarna Trulliho u Caterhamu. Kosačenková sice identitu možného nového zaměstnavatele svého jezdce nepotvrdila, ale uvedla, že zatím není nic uzavřeno.

V roce 2014 bude mít v kalendáři Grand Prix premiéru Rusko a pořadatelům by hodně pomohlo, pokud mi měli na startovním roštu ruského jezdce.

Další článek: Telefonická omluva mi nestačila, řekl Lux ke zranění způsobeném Sutilem

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen