Za odchodem Capita z Williamsu stojí netrpěliví investoři, myslí si Ralf Schumacher | Foto: Getty Images / Christian Kaspar-Bartke

Foto: Getty Images / Christian Kaspar-Bartke

Za odchodem Capita z Williamsu stojí netrpěliví investoři, myslí si Ralf Schumacher

Když počátkem tohoto týdne Williams oznámil, že Jost Capito končí v jeho čele, bylo to velkým překvapením. Svůj pohled nyní přinesl i bývalý jezdec stáje Ralf Schumacher.

Jost Capito opustil Williams takřka přesně dva roky poté, co se stal v prosinci roku 2020 jeho výkonným ředitelem.

Když se pak zástupci společnosti Dorilton Capital, která Williams vlastní, rozhodli ukončit spolupráci se Simonem Robertsem, začal Capito zastávat i roli týmového principála.

V prvním roce pod vedením Capita udělal Williams velmi dobrý výkonnostní vzestup a po třech letech na chvostu si připsal osmé místo v Poháru konstruktérů. Týmu tehdy k tomuto výsledku pomohlo i druhé místo ve zkrácené VC Belgie.

Právě skončený ročník však pro Williams už tak úspěšný nebyl a znamenal opětovný propad v hodnocení týmů na poslední desáté místo.

Nečekaný konec

Konec Capita překvapil i Ralfa Schumachera, který pro Williams na začátku milénia vyhrál šest závodů.

„Jsem překvapen, že musel Jost odejít. Nahrazen bude někým, kdo v týmu už pracuje,“ prohlásil Ralf Schumacher v rozhovoru pro Sky Deutschland.

„Dokážu si představit, že investoři byli trochu naštvaní a nebyli spokojeni s progresem. Je to vidět i na tom, že museli odejít i další důležití lidé,“ upozornil bývalý závodník na odchod technického ředitele FX Demaisona.

„Je mi to líto kvůli Jostovi. Myslím, že vedení bylo příliš netrpělivé, měl dostat trochu víc času.“

Doporučujeme

Články odjinud