Za nehodu De Villotaové nemohla technická závada vozu

Marussia dokončila své vyšetřování nehody Maríe de Villotaové a dospěla k závěru, že příčnou určitě nebyly problémy s vozem.
Za nehodu De Villotaové nemohla technická závada vozu

De Villotaová měla vážnou nehodu při testech před dvěma týdny, po nárazu do nákladové plošiny kamiónu byla v ohrožení života. Teď už je z nejhoršího venku, ale přišla o pravé oko.

"Tým Marussia uskutečnil první analýzu hned po nehodě. Cílem bylo identifikovat příčiny a faktory, které mohly k nehodě přispět. Také posloužila k určení, zda z toho vyplývají nějaké následky pro vůz ve vztahu k britské Grand Prix. Po pečlivé analýze všech dat a v té době dostupných dodatečných informací tým dospěl k závěru, že žádné problémy s vozem nejsou, a šasi dostalo zelenou pro účast v závodním víkendu," uvedl tým ve svém prohlášení.

Tyto závěry podpořilo i další vyšetřování, které si Marussia objednala u externí firmy. Co tedy bylo příčinou nehody, tým neuvedl, ale zřejmě zbývá už jen chyba jezdce.

"Jsme rádi, že závěry našeho interního vyšetřování vyloučily vůz jako faktor té nehody," komentoval šéf týmu John Booth. "Naše závěry jsme předali a probrali je s úřadem pro bezpečnost práce, aby je mohl začlenit do svého probíhajícího vyšetřování."

"Byl to velmi detailní proces, abychom pochopili příčiny té nehody. Teď jsme uzavřeli naše vyšetřování a znovu se soustředili na prioritu, což je blaho Maríe. V tomto ohledu děláme pro Maríi a její rodinu vše, co je v našich silách."

Další článek: Hamilton: Při rozhodování o nové smlouvě nebudu brát v úvahu jen letošní rok

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10