Za nehodou Maldonada bylo selhání brzd

Program Lotusu včera předčasně ukončila nehoda Pastora Maldonada, který boural ve čtvrté zatáčce. Podle Lotusu ale nešlo o chybu Venezuelana, ale o problém s brzdami.
Za nehodou Maldonada bylo selhání brzd

„Pastor měl smůlu, že měl problém s brzdami, kvůli němuž nebyl schopen dostatečně zpomalit do 4 zatáčky a vůz byl poškozen,“ řekl technický šéf Lotusu Nick Chester. „Pastor ani žádný jiný jezdec by nemohl udělat nic, aby zabránil této nehodě. Jednalo se o problém se systémem, který pečlivě prověřujeme, abychom zajistili, že se to nebude opakovat.“  

„Byla škoda, že jsme později v průběhu dne neměli možnost odjet více kol s menším množstvím paliva.“

„Je škoda, že jsme ukončili den dříve, ale byl to jediný problém, který jsme měli v průběhu testování, takže se na to můžeme dívat pozitivně,“ řekl Maldonado. „Máme spoustu informací k tomu, abychom auto nasměrovali správným směrem.“

„Při příjezdu do čtvrté zatáčky jsem měl problém s brzdami, vyjel jsem mimo trať a narazil do bariéry. Byl jsem schopen brzdit a zpomalit, ale ne tolik, jak je možné. Vůz nebyl příliš poškozen a já jsem v pořádku, ale je to škoda, protože kdybychom neměli tento problém, tak bychom vyjeli odpoledne na měkkých pneumatikách a zajeli nějaká rychlá kola,“ potvrdil slova technického šéfa Maldonado.

„Těším se do Melbourne. Myslím, že máme v této sezóně dobrý potenciál,“ dodal Maldonado. 

Foto: Pirelli

Další článek: Statistické ohlédnutí za předsezónními testy

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen