Za nedodržení týmového příkazu Ferrari Massu kárat nebude

Felipe Massa se nemusí bát následků za neuposlechnutí týmové režie v Grand Prix Japonska, Ferrari ho hodlá dál podporovat.
Za nedodržení týmového příkazu Ferrari Massu kárat nebude

Massa se v Suzuce kvalifikoval před Alonsem, ale týmového kolegu měl v závodě relativně brzy za zády. A protože Alonso je jediný, kdo má ještě teoretickou šanci na porážku Vettela, požádal tým Brazilce, ať španělského kolegu pustí před sebe. Ten to ale odmítl.

"Ani ne," odpověděl šéf Scuderie Stefano Domenicali, zda to znamená problém. "Abych byl k vám upřímný, dnes jsme získali maximum a nemá smysl kolem toho něco vytvářet, protože je třeba se soustředit na jiné věci a zlepšit auto do konce šampionátu."

Massa jede v závěru sezóny o závodní sedačku v příštím roce, proto má Ferrari pro jeho počínání pochopení.

"Felipe se snaží být co nejrychlejší a já chápu jeho pocity," potvrdil Domenicali. "Ale tým ho samozřejmě bude zcela podporovat až do konce sezóny, žádný problém. Nakonec ho Fernando předjel na trati."

Další článek: Räikkönena sráží v kvalifikacích nové pneumatiky

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10