Za nedodržení týmového příkazu Ferrari Massu kárat nebude

Felipe Massa se nemusí bát následků za neuposlechnutí týmové režie v Grand Prix Japonska, Ferrari ho hodlá dál podporovat.
Za nedodržení týmového příkazu Ferrari Massu kárat nebude

Massa se v Suzuce kvalifikoval před Alonsem, ale týmového kolegu měl v závodě relativně brzy za zády. A protože Alonso je jediný, kdo má ještě teoretickou šanci na porážku Vettela, požádal tým Brazilce, ať španělského kolegu pustí před sebe. Ten to ale odmítl.

"Ani ne," odpověděl šéf Scuderie Stefano Domenicali, zda to znamená problém. "Abych byl k vám upřímný, dnes jsme získali maximum a nemá smysl kolem toho něco vytvářet, protože je třeba se soustředit na jiné věci a zlepšit auto do konce šampionátu."

Massa jede v závěru sezóny o závodní sedačku v příštím roce, proto má Ferrari pro jeho počínání pochopení.

"Felipe se snaží být co nejrychlejší a já chápu jeho pocity," potvrdil Domenicali. "Ale tým ho samozřejmě bude zcela podporovat až do konce sezóny, žádný problém. Nakonec ho Fernando předjel na trati."

Další článek: Räikkönena sráží v kvalifikacích nové pneumatiky

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.