Za Monzu rychlejší! V Itálii plánují rekonstrukci, možná se vrátí i ovál

Monza bude v roce 2022 slavit sté výročí svého založení a chce tak učinit ve velkém stylu. Italský autoklub plánuje pořádně vyleštit přezdívku okruhu. Monza se má stát opět chrámem rychlosti.
Za Monzu rychlejší! V Itálii plánují rekonstrukci, možná se vrátí i ovál

Angelo Sticchi Damiani, který je momentálně šéfem Automobile Club d'Italia, prozradil, že v Monze chystají rekonstrukci až za 100 milionů euro. Podle Gazzety dello Sport má dojít k úpravám, které mají opět zvýšit rychlost okruhu.

Zvažuje se zrušení jedné ze šikan – pravděpodobně druhé (Variante della Rogia). Ke změnám by mělo dojít také v zatáčkách Lesmo. Druhá ze zatáček má být otevřenější a tedy rychlejší.

Kromě toho se plánuje rozšíření trati, nová hlavní tribuna, příjezdové cesty a možná také rekonstrukce starého oválu. Pokud by proběhla celková rekonstrukce, mohl by se opět využívat okruh o délce 10 km. Jednalo by se nepochybně o zajímavou atrakci. Vozy formule 1 bychom sice v závodě na ovále určitě neviděli, ale v rámci marketingových akcí možná ano.

Damiani má ovšem dva problémy. Tím prvním jsou peníze. „Někde se najdou,“ řekl. Počítá s tím, že rekonstrukci zaplatí z místních a státních peněz. Druhým problémem jsou vlastně také peníze. Monza zatím nemá s F1 smlouvu na období po roce 2019.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo současná podoba, vpravo tvar okruhu v roce 1922. Foto: Will PittengerCC BY-SA 3.0User:ReadroCC-BY-SA-3.0

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Renault musí s novými pravidly dosáhnout pokroku, říká Hülkenberg

Témata článku: