Za moje hodiny může možná auto, říká Vettel. Příště to asi zkusí jinak

Sebastian Vettel se ve druhé části sezóny třikrát roztočil při souboji se soupeřem. Musel se pak vracet zpět z konce pole.
Za moje hodiny může možná auto, říká Vettel. Příště to asi zkusí jinak

Sebastian Vettel se v posledních závodech při soubojích o pozici třikrát roztočil. Poprvé v Monze při souboji s Hamiltonem v úvodním kole, poté po kontaktu s jezdci Red Bullu v Japonsku a v USA. Vettel připouští, že by to  mohlo souviset se ztrátou přítlaku za jiným vozem.

Vettel ve všech případech zkoušel předjet soupeře vnitřkem. „Možná, že to musím příště zkusit po vnějšku a třeba se neroztočím,“ řekl v Mexiku.

Chyby Vettela nevypadají jako náhodné, říká Brawn

Chyby Vettela nevypadají jako náhodné, říká Brawn

„Je zřejmé, že chcete být v zatáčce uvnitř, to se nezmění. Ale nevím. Čím blíže jste k jinému vozu, tím více přítlaku ztrácíte. Měl jsem pocit, že hodiny, které jsem měl, byly divné, protože jsem s tím nemohl moc udělat.“

„Myslím, že v této pozici tam musí být nějaká díra nebo něco, co je ve voze. Ve všech třech případech jsem nebyl jasně vpředu. Byl jsem v lepším případě vedle. Možná to zkusím příště vnějškem.“

„Nejdůležitější je, že jsem se nepokoušel dělat něco hloupého nebo bláznivého. Nebyl jsem příliš tvrdý nebo se nesnažil dělat něco, co by nemělo vyjít.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ricciardo chce být v roce 2021 mistr světa s Renaultem

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen