Za moje hodiny může možná auto, říká Vettel. Příště to asi zkusí jinak

Sebastian Vettel se ve druhé části sezóny třikrát roztočil při souboji se soupeřem. Musel se pak vracet zpět z konce pole.
Za moje hodiny může možná auto, říká Vettel. Příště to asi zkusí jinak

Sebastian Vettel se v posledních závodech při soubojích o pozici třikrát roztočil. Poprvé v Monze při souboji s Hamiltonem v úvodním kole, poté po kontaktu s jezdci Red Bullu v Japonsku a v USA. Vettel připouští, že by to  mohlo souviset se ztrátou přítlaku za jiným vozem.

Vettel ve všech případech zkoušel předjet soupeře vnitřkem. „Možná, že to musím příště zkusit po vnějšku a třeba se neroztočím,“ řekl v Mexiku.

Chyby Vettela nevypadají jako náhodné, říká Brawn

Chyby Vettela nevypadají jako náhodné, říká Brawn

„Je zřejmé, že chcete být v zatáčce uvnitř, to se nezmění. Ale nevím. Čím blíže jste k jinému vozu, tím více přítlaku ztrácíte. Měl jsem pocit, že hodiny, které jsem měl, byly divné, protože jsem s tím nemohl moc udělat.“

„Myslím, že v této pozici tam musí být nějaká díra nebo něco, co je ve voze. Ve všech třech případech jsem nebyl jasně vpředu. Byl jsem v lepším případě vedle. Možná to zkusím příště vnějškem.“

„Nejdůležitější je, že jsem se nepokoušel dělat něco hloupého nebo bláznivého. Nebyl jsem příliš tvrdý nebo se nesnažil dělat něco, co by nemělo vyjít.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (33) Další článek: Ricciardo chce být v roce 2021 mistr světa s Renaultem
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30