Za McLaren na Silverstonu bodoval jen Norris, Sainz Jr. měl problém v boxech

McLaren prožil na Silverstonu v rámci Velké ceny 70. výročí F1 náročný víkend. Lando Norris získal pro tým dva body za deváté místo.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Za McLaren na Silverstonu bodoval jen Norris, Sainz Jr. měl problém v boxech | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Oba piloti McLarenu Norris i Carlos Sainz Jr. se shodují, že to byl pro tým z Wokingu náročný závod.

„Těžký závod! Posunul jsem se o jednu pozici, což je podle mě nejdůležitější, ale bylo to obtížné. Opravdu jsme se trápili s pneumatikami, věděli jsme, že budou problém, ale potýkali jsme se s nimi více, než jsme očekávali, nebo než jsem já očekával,“ řekl Norris.

„Všechny vozy před námi, jak jste mohli vidět z kvalifikace, byly rychlejší než my. Myslím, že spousta lidí byla na stejné lodi jako my, bylo velmi náročné to zvládnout.“

Sainze Jr. srazila nepovedená zastávka

Po startu z 12. pozice na body nedokázal dosáhnout Carlos Sainz Jr., který skonči třináctý. Španěl ztratil čas při první zastávce v boxech, kdy u mechaniků strávil 7,3 sekundy kvůli problému na levé přední pneumatice.

„Smolný den pro nás všechny. Dokázali jsme mít dobrý start a po velmi dobrém a dlouhém prvním stintu jsme byli v dobré pozici. Bohužel, vypadá to, že nám při zastávce selhala pistole, což zhatilo veškerou práci před zastávkou,“ řekl Sainz Jr.

„Se strategií, kterou jsme dnes měli, a s tím, jak jsme zvládli závod, jsme zřejmě mohli získat více bodů, znovu jsem ale přišel o body z důvodů, které nemůžeme ovlivnit. Měli jsme smůlu, musíme ale stále tlačit, protože dnes to byl rozhodně další smolný den pro mě a pro všechny v týmu.“

Další článek: Naštvaný Lawrence Stroll vydal prohlášení a zaútočil na ostatní týmy

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10