Za McLaren bude v IndyCar jezdit Patricio O'Ward, kterého nechtěl Red Bull

Patricio O'Ward nedávno nahradil v juniorském programu Red Bullu Dana Ticktuma. Ale ani mladý Mexičan už pro Red Bull nepracuje. Bude jezdit za americký McLaren.
Za McLaren bude v IndyCar jezdit Patricio O

Za McLaren budou v IndyCar v roce 2020 jezdit Mexičan Patricio O'Ward a  Američan Oliver Askew. Oba mají jednu věc společnou – stali se šampiony série Indy Lights a to v letech 2018, respektive 2019.

Patricio O'Ward měl ještě nedávno vazby na Red Bull, pro který jezdil v japonské super formuli 1. Nahradil tehdy Dana Ticktuma, ale ani on v programu dlouho nevydržel.

"Americký McLaren" bude v Mexiku a USA studovat práci britského týmu F1

"Americký McLaren" bude v Mexiku a USA studovat práci britského týmu F1

McLaren vstoupí do IndyCar s celosezónním programem v roce 2020 prostřednictvím partnerství s existujícím týmem Schmidt Peterson Motorsports, která provede rebranding na Arrow McLaren SP.

Původně se očekávalo, že v týmu zůstane Jamese Hinchcliffe. Jeho setrvání u týmu bylo překvapivé. Arrow SPM totiž pro příští sezónu přechází od motorů Honda k motorům Chevrolet, přičemž Hinchcliffe má smluvní závazky s Hondou. Nakonec ale Jamese Hinchcliffe u týmu po pěti sezónách končí.

„Nepochybuji o tom, že Oliver a Pato jsou správní jezdci, kteří posunuli Arrow McLaren SP dopředu,“ řekl Sam Schmidt. 

S trochou nadsázky tak „americký McLaren“ sází na stejnou kartu, jako tomu je ve F1 – tedy na mladé jezdce. 

Další článek: Räikkönen zažívá jednu z nejhorších fází své kariéry. Od Maďarska nebodoval