Za Massovými technickými problémy v Belgii stál vadný kontakt na volantu

Felipemu Massovi zkomplikovaly úvod závodu ve Spa technické potíže, Brazilec nemohl pracovat se svým vozem tak, jak potřeboval.
Za Massovými technickými problémy v Belgii stál vadný kontakt na volantu

Pilot Ferrari po závodě zmínil, že mu na začátku nefungovalo KERS a vysílačka, ale až šéf týmu Stefano Domenicali vysvětlil, co přesně se stalo.

"V těch prvních kolech volant Felipemu bohužel neposkytoval žádné informace, takže se ocitl ve tmě. Byl tam problém s kontaktem, který jsme nakonec vyřešili, ale znamenalo to, že nemohl maximálně využít různá nastavení, například nemohl používat KERS ve správnou chvíli a jiné věci, které může měnit."

Ale ještě větší dopady na Massův výsledek zřejmě měl start, který se mu zdaleka nevydařil tak jako týmovému kolegovi Alonsovi.

"Felipův závod bohužel utrpěl v první zatáčce, když se ocitl uprostřed provozu, takže ztratil pozice, které mu pak zabraly čas, aby je získal zpět v dalších kolech," hodnotil Domenicali. "Je to škoda, protože jsem si jistý, že jinak by si také dojel pro lepší výsledek."

Další článek: Michelin: Formule 1 je zklamáním a trochu nás štve, napravili bychom to

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.