Za letošní výkony dává Alonso Ferrari osm bodů z deseti

Fernando Alonso krátce zhodnotil, jak se Ferrari dařilo v první polovině letošní sezóny. Nestěžuje si, i když k titulu nemá nejblíž.
Za letošní výkony dává Alonso Ferrari osm bodů z deseti

Alonso je v šampionátu druhý se ztrátou 34 bodů na Sebastiana Vettela. Loni touto dobou klasifikaci vedl s 13bodovým náskokem před Markem Webberem.

"Vypadá to dobře a myslím, že tomu můžeme dát osm bodů, dobré skóre," odpověděl na otázku RTL, jak by ohodnotil letošní výkony Ferrari a ty své. "Určitě nemáme nejrychlejší auto, ale je to velmi komplexní auto, takže jsem spokojený, řekl bych."

"Co se mě týče, není na mně, abych si dával body. Určitě jsem se od dřívějška hodně zlepšil, řekněme, že jsem komplexnější, ale vždy je tu prostor pro zlepšování v každém závodě díky zkušenostem, u všeho."

V posledních závodech se ale Ferrari moc nedařilo především ve vztahu k hlavním soupeřům v šampionátu. Španěl v další odpovědi vysvětlil, jak se s takovými Grand Prix vyrovnává.

"Určitě není nikdy jednoduché zapomenout na špatný závod. Ano, myslím na něj, ale nakonec víte, že je to vaše práce a že jsou v životě důležitější věci. Když pak závod dopadne špatně, musíte hned myslet na ten další, a ne na minulost."

Přitom se ale dokáže spokojit i s druhým místem. "No, někdy přinese velké uspokojení, někdy velké zklamání. Druhé místo vám může přinést velmi odlišné pocity. Dvě druhá místa nejsou nikdy stejná. Záleží na okolnostech v závodě a na tom, kdo je první. Pokud je to váš hlavní soupeř, je to smutné místo, pokud ne, je dobré."

Diskuze (82) Další článek: Ecclestone: Sauber zachránit nemůžu, ale určitě by se dal prodat
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole
5. prosince | FIA schválila kalendář na příští rok. Žádné změny oproti předešlé verzi.