Za letošní sezónu nemůžeme vinit jezdce, říká Steiner

Haas letos zažil hodně špatnou sezónu. Dokonce se vracel k hodně starým dílům. Na jedno kolo to bylo dobré a jezdci zajížděli v kvalifikacích solidní výsledky. V závodě se pak ale propadali. Podle Güenthera Steinera ale letošní sezónu nelze klást za vinu jezdcům.
Za letošní sezónu nemůžeme vinit jezdce, říká Steiner

„Myslím, že v žádném případě nemůžeme klást vinu za naši špatnou sezónu jezdcům,“ řekl Steiner pro F1i. „Proto si necháváme stejný pár jezdců.“

Podle šéfa Haasu se dá vždy odvádět lepší práce. Minimálně v tom, že jezdci nekolidují, což se v letošní sezóně stalo. Přesto nemůže říct, že by jezdci neodvedli dobrou práci.

U Haasu věří, že stejná jezdecká sestava přinese v nadcházející sezóně výhody.

„Myslím, že jim to otevřelo oči. Na začátku sezóny vypadalo auto dobře, oba se vyjadřovali o autě velmi pozitivně, ale pak to nedopadlo tak, jak to vypadalo.“

„Dostali jsme se do několika situací, kdy jsme se možná jako tým a jezdci snažili až příliš, abychom dosáhli nějakého výsledku, který ale nebyl možný. Auto neumožňovalo jeho dosažení.“

Magnussen: Od závodu v Bahrajnu vládla v týmu panika

Magnussen: Od závodu v Bahrajnu vládla v týmu panika

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Hamilton mezi deseti nejlépe placenými sportovci desetiletí

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?