Za každou chybu ve zkrácené sezóně zaplatíme více, uvědomuje si Bottas

Během letošní zkrácené sezóny formule 1 bude podle pilota Mercedesu Valtteriho Bottase pro jezdce klíčové minimalizovat množství chyb, jelikož každá chyba bude s menším množstvím celkových závodů citelnější v bodových ztrátách.
Za každou chybu ve zkrácené sezóně zaplatíme více, uvědomuje si Bottas

Začátek letošní sezóny musel být kvůli pandemii koronaviru odložen. Jubilejní 70. ročník formule 1 již téměř jistě začne 5. července v Rakousku. Vedení šampionátu zatím potvrdilo prvních osm závodů v Evropě s cílem složit letošní sezónu celkem z 15 až 18 závodů.

„Minimalizovat chyby a vytěžit maximum z každého jednoho závodního víkendu bude klíčové, protože každá chyba vás bude stát více než v normálním šampionátu s více než dvaceti závody,“ řekl Bottas v instagramovém rozhovoru s F1.

Häkkinen věří Bottasovi. Je lepší než kdy dříve, říká dvojnásobný mistr světa F1

Häkkinen věří Bottasovi. Je lepší než kdy dříve, říká dvojnásobný mistr světa F1

„Takže hlavně vyrovnanost, to bude klíč a my se toho musíme držet, nepřehánět věci a věřit vlastním schopnostem a týmu kolem nás. Jsem si jistý, že to dokážeme. Je před námi zajímavá sezóna. Zatím není jasné, co bude po prvních osmi závodech a jaký bude další kalendář, takže to zkrátka musíme brát týden po týdnu, měsíc po měsíci a uvidíme.“

Bottas pojede v letošní sezóně také o svou budoucnost v Mercedesu, jelikož jeho smlouva u mistrovského týmu na konci roku 2020 končí. Podle jeho slov jej Mercedes nedávno ujistil, že pro sezónu 2021 nezvažuje angažování Sebastiana Vettela, který odchází z Ferrari.

„Pro sezónu mám v hlavě pouze jeden cíl a všechny ostatní věci vypustím. Pokud dokážu splnit všechny výkonnostní cíle a náš tým bude dobře fungovat, nebudu se muset starat o žádnou smlouvu,“ dodává Fin.

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Další článek: Hamilton zakládá komisi, která má podpořit diverzitu v motorsportu

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.