Za každou chybu ve zkrácené sezóně zaplatíme více, uvědomuje si Bottas

Během letošní zkrácené sezóny formule 1 bude podle pilota Mercedesu Valtteriho Bottase pro jezdce klíčové minimalizovat množství chyb, jelikož každá chyba bude s menším množstvím celkových závodů citelnější v bodových ztrátách.
Za každou chybu ve zkrácené sezóně zaplatíme více, uvědomuje si Bottas

Začátek letošní sezóny musel být kvůli pandemii koronaviru odložen. Jubilejní 70. ročník formule 1 již téměř jistě začne 5. července v Rakousku. Vedení šampionátu zatím potvrdilo prvních osm závodů v Evropě s cílem složit letošní sezónu celkem z 15 až 18 závodů.

„Minimalizovat chyby a vytěžit maximum z každého jednoho závodního víkendu bude klíčové, protože každá chyba vás bude stát více než v normálním šampionátu s více než dvaceti závody,“ řekl Bottas v instagramovém rozhovoru s F1.

Häkkinen věří Bottasovi. Je lepší než kdy dříve, říká dvojnásobný mistr světa F1

Häkkinen věří Bottasovi. Je lepší než kdy dříve, říká dvojnásobný mistr světa F1

„Takže hlavně vyrovnanost, to bude klíč a my se toho musíme držet, nepřehánět věci a věřit vlastním schopnostem a týmu kolem nás. Jsem si jistý, že to dokážeme. Je před námi zajímavá sezóna. Zatím není jasné, co bude po prvních osmi závodech a jaký bude další kalendář, takže to zkrátka musíme brát týden po týdnu, měsíc po měsíci a uvidíme.“

Bottas pojede v letošní sezóně také o svou budoucnost v Mercedesu, jelikož jeho smlouva u mistrovského týmu na konci roku 2020 končí. Podle jeho slov jej Mercedes nedávno ujistil, že pro sezónu 2021 nezvažuje angažování Sebastiana Vettela, který odchází z Ferrari.

„Pro sezónu mám v hlavě pouze jeden cíl a všechny ostatní věci vypustím. Pokud dokážu splnit všechny výkonnostní cíle a náš tým bude dobře fungovat, nebudu se muset starat o žádnou smlouvu,“ dodává Fin.

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Další článek: Hamilton zakládá komisi, která má podpořit diverzitu v motorsportu

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10