Za Grosjeanovými výsledky stojí lepší práce mimo okruhy

Lotus si pochvaluje formu Romaina Grosjeana a vidí za ní především úsilí vyvinuté mimo vůz. Po Francouzovi samozřejmě chce, aby takhle pokračoval.
Za Grosjeanovými výsledky stojí lepší práce mimo okruhy

Grosjean měl od Španělska až do Británie sérii čtyř závodů bez bodů a zdálo se, že možná jede svoji poslední sezónu ve formuli 1. V Německu a v Maďarsku se ale zvedl.

"Romain v posledních několika závodech určitě hodně pokročil, většina z toho je mimo vůz," řekl provozní šéf týmu Alan Permane pro Autosport. "Je evidentně uvolněnější, víc si věří, mimo auto je spokojenější. To se odráží v jeho jezdění."

Grosjeanovy výkony se týmu tak líbily, že mu ani nevyčítal incidenty z Maďarska.

"Není to jen Maďarsko, ale také Nürburgring. V posledních dvou závodech se mu hodně dařilo," pokračoval Permane. "Podal dobré výkony ve voze i mimo něj a je tak trochu jiný člověk."

"Po Nürburgringu jsem mu řekl: 'Nevím, co se děje, ale pokračuj v tom.' Pracuje opravdu dobře. Je klidný, uvolněný, z ničeho nepanikaří, kvalifikuje se a závodí dobře. Pokud to udrží, zbytek sezóny bude opravdu dobrý."

Další článek: Sutil pomýšlí na jinou sedačku, ale zároveň deklaruje loajalitu Force Indii

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10