Za Grosjeanovými výsledky stojí lepší práce mimo okruhy

Lotus si pochvaluje formu Romaina Grosjeana a vidí za ní především úsilí vyvinuté mimo vůz. Po Francouzovi samozřejmě chce, aby takhle pokračoval.
Za Grosjeanovými výsledky stojí lepší práce mimo okruhy

Grosjean měl od Španělska až do Británie sérii čtyř závodů bez bodů a zdálo se, že možná jede svoji poslední sezónu ve formuli 1. V Německu a v Maďarsku se ale zvedl.

"Romain v posledních několika závodech určitě hodně pokročil, většina z toho je mimo vůz," řekl provozní šéf týmu Alan Permane pro Autosport. "Je evidentně uvolněnější, víc si věří, mimo auto je spokojenější. To se odráží v jeho jezdění."

Grosjeanovy výkony se týmu tak líbily, že mu ani nevyčítal incidenty z Maďarska.

"Není to jen Maďarsko, ale také Nürburgring. V posledních dvou závodech se mu hodně dařilo," pokračoval Permane. "Podal dobré výkony ve voze i mimo něj a je tak trochu jiný člověk."

"Po Nürburgringu jsem mu řekl: 'Nevím, co se děje, ale pokračuj v tom.' Pracuje opravdu dobře. Je klidný, uvolněný, z ničeho nepanikaří, kvalifikuje se a závodí dobře. Pokud to udrží, zbytek sezóny bude opravdu dobrý."

Další článek: Sutil pomýšlí na jinou sedačku, ale zároveň deklaruje loajalitu Force Indii

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.