Za Ferrari bodoval jen Leclerc, Sainze trápilo opotřebení střední sady pneumatik

Ferrari ve třetím závodě letošní sezóny formule 1, Velké ceně Portugalska, bodovalo jen zásluhou Charlese Leclerca, který obsadil šesté místo.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Za Ferrari bodoval jen Leclerc, Sainze trápilo opotřebení střední sady pneumatik | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Leclerc si oproti startu polepšil o dvě pozice, přesto s výsledkem není spokojen.

„S šestým místem nemohu být spokojen, celkově jsem tento víkend nepodával nejlepší výkony. Přesto jsem spokojen s prací, kterou jsem odvedl. Měl jsem dobrý start do prvního stintu, Carlos i já jsme se pak ale velmi potýkali s drolením střední sady pneumatik,“ řekl Leclerc.

„Jako tým musíme pochopit, co se tu stalo. Páté místo dnes bylo možné, nemyslím ale, že jsme mohli získat více.“

Sainzův závod: Dobrý začátek, špatný konec

Carlos Sainz měl velmi dobrý start, kdy se dokázal dostat před Sergia Péreze z Red Bullu. Po restartu se ale Sainz začal propadat, když se před něj postupně dostali Pérez, Lando Norris a Esteban Ocon.

Když se Ferrari pokusilo dřívější zastávkou dostat Sainze před Norrise, Španěl po zastávce tlačil na pneumatiky až příliš a ty mu velmi rychle odešly. Začal se proto propadat pořadím až mimo body na jedenácté místo.

„Neměli jsme dobrý den. I když jsem měl dobrý start, závod byl po zastávce velmi náročný. V prvním stintu jsem se na měkké sadě za Landem cítil velmi dobře. Pak jsme se pokusili o undercut přezutím na střední sadu, ale to nevyšlo. Kvůli drolení jsem se pak velmi trápil, abych na té sadě dojel až do cíle,“ řekl Sainz.

„Jsem zklamaný, protože jsem cítil, že máme dobrou příležitost získat dnes body. Budeme analyzovat závod, poučíme se ze strategie, z pneumatik a z chování vozu. Vzhůru do Španělska.“

Další článek: Alpine zažil v Portugalsku dosud nejúspěšnější víkend sezóny

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.