Za chybná rozhodnutí Ferrari Schumacher nemůže, tvrdí Weber

Sedminásobný mistr světa možná letos u Scuderie skončí.
Michael Schumacher se stal terčem kritiky některých médií, podle kterých stál za rozhodnutím nasadit Räikkönenovi mokré pneumatiky v GP Malajsie. Fin tímto krokem ztratil naději na dobrý výsledek, ale Schumacherův manažer Willi Weber tvrdí, že v tom sedminásobný mistr světa prsty neměl.

"Kritika Schumachera je naprosto hloupá. Jeho smlouva s Ferrari končí na konci roku, ale nevím, jestli bude obnovena," řekl Weber pro Gazzettu dello Sport.

O Schumacherově dílu viny se spekulovalo již na pozávodní tiskové konferenci se Stefanem Domenicalim. Ten však odmítl říct, kdo se podílel na kterém rozhodnutí. Chyby si podle něj Ferrari probere uvnitř týmu.

Weber k tomu dodal, že na boxové zdi Schumacher rozhodovat ani nemůže: "Útoky na Schumachera nedávají smysl. Zná všechny a v Sepangu byl náhodou. Rozhodnutí na boxové zdi učinil tým. Je možné, že jeho (Schumacherova) smlouva nebude obnovena, ale jednání proběhne v polovině roku, takže si musíme počkat."

"Pokud smlouva nebude obnovena, určitě to nebude kvůli GP Malajsie. Michael může týmu radit, ale není vůdcem týmu ani týmovým manažerem."
Další článek: Ferrari a McLaren doplácejí na konec loňské sezóny, říká Brawn

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00