Za český tým Charouz budou ve F3 jezdit Sargeant a Fittipaldi

Už tento víkend startuje sezóna formule 3. Český tým Charouz Racing System teprve teď potvrdil jezdeckou sestavu.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Za český tým Charouz budou ve F3 jezdit Sargeant a Fittipaldi  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Charouz Racing System potvrdil prvního jezdce pro letošní sezónu formule 3 na začátku března – angažoval sedmnáctiletého francouzského pilota Reshada de Geruse. Na další dvě jména jsme si ale museli počkat.

Český tým dnes potvrdil, že zbývajícími dvěma jezdci budou Logan Sargeant a Enzo Fittipaldi.

Sargeanta čeká třetí sezóna ve formuli 3. Vloni jezdil za Premu a skončil celkově na třetím místě. Dvakrát vyhrál, získal další čtyři stupně vítězů a tři pole position. 

„Na začátku letošního roku jsem nevěděl, jestli ještě někdy usednu do závodního auta,“ řekl Sargeant. „Proto jsem byl poctěn, že jsem dostal tuto příležitost od Charouz Racing System. Dám všechno do toho, abych auto dostal na přední příčky a snažil se v rámci týmu dál zlepšovat. Opravdu se na to těším.“

Enzo Fittipaldi je vnukem slavného Emersona. Vloni jezdil ve F3 za HWA Racelab a skončil 15. 

„Jsem opravdu rád za šanci, kterou mi majitel týmu Antonín Charouz a manažer týmu Bob Vavřík dali,“ řekl Fittipaldi. „Bude to určitě výzva, protože jsem neabsolvoval žádné předsezónní testování, ale udělám pro tuto příležitost maximum. Už se těším na první závodní víkend v Barceloně!“

Fittipaldi už pro Charouze jednou závodil – v roce 2019 v Macau. Jeho bratr Pietro, který vloni nahradil Grosjeana ve F1 a letos ho zastupuje na oválech v IndyCar, jezdil za Charouzův tým pod názvem Lotus v roce 2017 ve zrušené formuli V8 3.5, kde získal titul.

Ve F3 zůstává také Roman Staněk, který letos jezdí za tým Hitech Grand Prix. Sezóna formule 3 začíná třemi závody už tento víkend v Barceloně.

První předsezónní testy F3 zakončil nejrychlejším časem junior Alpine Collet

První předsezónní testy F3 zakončil nejrychlejším časem junior Alpine Collet

Druhým předsezónním testům F3 kraloval Martins

Druhým předsezónním testům F3 kraloval Martins

Další článek: Red Bull popřel, že by Péreze využil ke zdržení Hamiltona

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.