Za Bottasovou pole position stojí změny v nastavení vozu

Valtteri Bottas letos podruhé v kvalifikaci porazil svého týmového z Mercedesu Lewise Hamiltona a zajistil si start z nejlepší pozice do Velké ceny 70. výročí formule 1 na britském Silverstonu.
Za Bottasovou pole position stojí změny v nastavení vozu

Po třech porážkách v kvalifikaci proti Hamiltonovi ve Štýrsku, Maďarsku a minulý týden na Silverstonu se karta obrátila a Bottas dokázal po kvalifikaci na úvodní závod sezóny v Rakousku přidat svou druhou letošní pole position. Týmového kolegu přitom porazil pouze o 63 tisícin sekundy.

Úspěch Fin přisuzuje zejména práci na nastavení svého monopostu W11.

„Myslím, že od minulého víkendu jsme udělali dobré kroky v nastavení, díky tomu podle mě byla moje kvalifikační výkonnost lepší než minulý víkend. Byli jsme schopni najít v nastavení něco navíc. Samozřejmě nemohu jít do detailů toho, co jsme v nastavení udělali, ale byli jsme schopni zlepšit nastavení,“ řekl Bottas.

„Myslím, že minulý víkend jsem v kvalifikaci trochu ztrácel. Nemyslím, že jsme měli špatné auto, doufám ale, že teď jsme to vyladili. Jako vždy jsme mezi závody analyzovali vše ze závodního víkendu, nastavení, mou jízdu v kvalifikaci a závodě a dnes jsem zajel trochu lépe. Je to velmi dobrý pocit být na pole position. Miluji kvalifikace a obzvlášť tady na Silverstonu je to zábava.“

Hamilton není spokojen

Letos podruhé Hamilton nestačil v kvalifikaci na Bottase a do dalšího závodu na Silverstonu odstartuje z druhého místa.

„Valtteri dnes odvedl skvělou práci, byl na mě příliš rychlý. Moje první kolo (v Q3) bylo celkem slušné a poslední nebylo nikterak velkolepé, nakonec odvedl lepší práci. Mám radost za tým, že máme první dvě místa,“ řekl Hamilton.

„Tento víkend jsem se zlepšil, ale Valtteri nakonec odvedl lepší práci. Zítra nás čeká dlouhý závod a dám do toho vše, abych dokázal toho chlapa porazit,“ dodal.

Další článek: Pátý Ricciardo si pochvaluje zlepšení vozu, Ocon byl penalizován