Z vozu jsem dostal maximum, říká čtvrtý Hamilton. Bottas zažil 17 G

Mercedes v kvalifikaci na Velkou cenu Mexika potvrdil, že v osmnáctém víkendu letošní sezóny formule 1 na své soupeře z Red Bullu a Ferrari ztrácí, když vedoucí muž průběžného pořadí Lewis Hamilton odstartuje až ze čtvrté pozice.
Z vozu jsem dostal maximum, říká čtvrtý Hamilton. Bottas zažil 17 G

Zatímco Mercedes má již jistý titul v Poháru konstruktérů, Hamilton si může v neděli v Mexiku zajistit svůj šestý jezdecký titul. K jeho zisku musí svého týmového kolegu Valtteriho Bottase porazit minimálně o 14 bodů.

V kvalifikaci Hamilton skončil čtvrtý se ztrátou 504 tisícin na nejrychlejšího Maxe Verstappena z Red Bullu. O desetinu přitom Hamilton zaostal za třetím Sebastianem Vettelem a další desetinu ztratil na druhého pilota Ferrari Charlese Leclerca, který obsadil druhé místo.

„Myslím, že třetí místo bylo reálné, ale v posledním sektoru se všechno pokazilo. Celkově jsem ale s dneškem spokojen, bylo jen obtížné udržet se s ostatními,“ přiznal Hamilton.

„Věděli jsme, že tento víkend bude náročný, ale dal jsem do toho všechno. Na pole position to nestačilo, myslím ale, že jsem z auta dostal maximum. Pro zítřek nás to staví do bojovné pozice, doufám proto, že budeme mít dobrý start.“

Podle Hamiltona bude v závodě hrát roli práce s pneumatikami, jelikož všichni jezdci z prvních tří řad na roštu startují na střední směsi.

„Nebude příliš mnoho (variant strategie) a Red Bull je na dlouhých jízdách celkem rychlý, bude tedy zajímavé sledovat, čí pneumatiky vydrží déle. To bude podstata, starat se o pneumatiky a držet se s top hráči, ferrari a red bully vpředu. Těším se na ten souboj.“

Bottas je po nehodě v pořádku

Nárazem do zdi v předposlední zatáčce v závěrečném pokusu Q3 skončila kvalifikace pro druhého pilota Mercedesu Valtteriho Bottase. Fin byl po nehodě převezen do lékařského střediska, kde však následné vyšetření neodhalilo žádná zranění.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Verstappen podruhé na pole position, Albon dosáhl nejlepšího výsledku

14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.
13:51 | V prvním tréninku ve čtvrté zatáčce bylo smazáno celkem 17 časů.
17:50 | Jezdci zítra dostanou dvě sady pneumatik C3 2021. Mohou je použít v jakémkoliv pátečním tréninku. Na každé sadě musí odjet nejméně 6 kol a nejméně 6 kol musí odjet ve druhém tréninku.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10