Z Vettela se v Belgii stal Barrichello, říká Rosberg

Velká cena Belgie nebyla pro Sebastiana Vettela příjemná. Podle Rosberga se dostal do kůže Rubense Barrichella

Rubens Barrichello byl u Ferrari jasnou týmovou dvojkou a musel pomáhat Schumacherovi. Asi nejextrémnějším příkladem byla Velká cena Rakouska v roce 2002, kde Barrichello pustil Schumachera před sebe. Němec tak projel cílovou čáru jako první a vyhrál závod, který měl vyhrát Barrichello.

Ve Spa došlo u Ferrari k něčemu podobnému, ale ne tak extrémnímu. Vettel pustil Leclerca, který se propadl za něj pozdní zastávkou. Leclerc Vettela velmi rychle dojel a podle Binotta by ho tak jako tak předjel, což je asi pravda.

Ferrari se muselo navíc dívat zpět, protože Hamilton byl vážným soupeřem a mít závod o jedno, dvě kola více, měl by Leclerc asi problém.

Nico Rosberg, který Ferrari před závodem doporučoval, aby z Leclerca udělalo jedničku, přesto paralely vidí.

„Chudák Vettel,“ řekl Rosberg ve videoblogu.„Vettel byl v tom závodě jako Barrichello. Jen zamávám svému týmovému kolegovi a pomáhal mu. Úžasné pro čtyřnásobného mistra světa. Nebude z toho moc šťastný, to je jisté,“ dodal Rosberg.

Hamiltona Rosbergovy názory nezajímají

Hamiltona Rosbergovy názory nezajímají

Němec chválí Leclerca, který si podle něj vítězství zasloužil. „Letos jezdí opravdu dobře. Myslím, že to pro něj bude z mentálního hlediska průlom. Zisk prvního vítězství vám jako jezdci dodá spoustu sebevědomí. Udělal další krok. V autě se cítí velmi dobře.“

„Vettel se momentálně ve voze Ferrari trápí a to zejména s koncem auta.  Vzadu potřebuje mít důvěru a ta se mu zkrátka od auta nedostává.“

Rosberg vidí Leclerca jako jasného favorita pro vítězství v Itálii. „Dalším závodem je Monza. Další velmi rychlá trať, což je pro auto Ferrari to nejlepší. Leclerc je pro Monzu jasným favoritem. A bylo by to epické. Tifosi v Monze. Bude to obrovská párty, pokud Ferrari vyhraje.“

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: FIA oprášila černo-bílou vlajku. Ve Spa ji použila poprvé po devíti letech

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10