Z úplatkářství má Ecclestona usvědčovat dopis

Německý tisk přišel se zprávami o dopise, který má být pojítkem mezi zatčeným příjemcem podezřelých 50 miliónů dolarů Gerhardem Gribkovskym a Berniem Ecclestonem.
Z úplatkářství má Ecclestona usvědčovat dopis

Gribkowsky byl nedávno zatčen v Německu, protože je podezřelý, že v roce 2006 v roli šéfa řízení rizik ve státní bance BayernLB prodal podíl ve formuli 1 pod tržní cenou a přijal za to úplatek ve výši 50 miliónů dolarů, psali jsme zde a v F1Magu.

Majitel formule 1 - společnost CVC a Bernie Ecclestone se od jakéhokoliv úplatku okamžitě distancovali. Listy Süddeutsche Zeitung a Der Stern ale nyní uvedly, že mají dopis, který do této aféry vnáší spojku mezi Gribkowskym a Ecclestonem.

Měl ho poslat Gribkowskyho právník jménem Gribkowskyho společnosti GREP v prosinci 2007 přímo do Ecclestonovy kanceláře v Londýně. Domáhá se v něm 2,3 miliónu dolarů, které schází, aby bylo zaplacení domluvené finanční částky kompletní. Dále je v něm uvedena stížnost, že by částka měla být vyšší, protože americký dolar ztrácel na hodnotě.

Gribkowsky údajně obdržel dvě platby z daňových rájů. První v roce 2006 z ostrova Mauricius ve výši 21,3 miliónu a druhou v roce 2007 z Britských panenských ostrovů ve výši 27,5 miliónu dolarů. Plátci byly společnosti First Bridge Holding a Lewington, přičemž obě jsou podle Sternu spojené se společností Petara. Ta patří Formula One Administration a její název má být kombinací jmen Ecclestonových dcer Petry a Tamary.

Jelikož Ecclestone řekl, že je připravený žalovat tisk, který by ho obviňoval z úplatkářství Gribkowskyho, pravděpodobně můžeme brzy očekávat další vývoj této v této aféře. Gribkowsky mezitím čeká na soud v mnichovské věznici.

Další článek: Nové čtyřválcové motory jsou přísně omezené, doplní je výkonný KERS

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10