Z úplatkářství má Ecclestona usvědčovat dopis

Německý tisk přišel se zprávami o dopise, který má být pojítkem mezi zatčeným příjemcem podezřelých 50 miliónů dolarů Gerhardem Gribkovskym a Berniem Ecclestonem.
Z úplatkářství má Ecclestona usvědčovat dopis

Gribkowsky byl nedávno zatčen v Německu, protože je podezřelý, že v roce 2006 v roli šéfa řízení rizik ve státní bance BayernLB prodal podíl ve formuli 1 pod tržní cenou a přijal za to úplatek ve výši 50 miliónů dolarů, psali jsme zde a v F1Magu.

Majitel formule 1 - společnost CVC a Bernie Ecclestone se od jakéhokoliv úplatku okamžitě distancovali. Listy Süddeutsche Zeitung a Der Stern ale nyní uvedly, že mají dopis, který do této aféry vnáší spojku mezi Gribkowskym a Ecclestonem.

Měl ho poslat Gribkowskyho právník jménem Gribkowskyho společnosti GREP v prosinci 2007 přímo do Ecclestonovy kanceláře v Londýně. Domáhá se v něm 2,3 miliónu dolarů, které schází, aby bylo zaplacení domluvené finanční částky kompletní. Dále je v něm uvedena stížnost, že by částka měla být vyšší, protože americký dolar ztrácel na hodnotě.

Gribkowsky údajně obdržel dvě platby z daňových rájů. První v roce 2006 z ostrova Mauricius ve výši 21,3 miliónu a druhou v roce 2007 z Britských panenských ostrovů ve výši 27,5 miliónu dolarů. Plátci byly společnosti First Bridge Holding a Lewington, přičemž obě jsou podle Sternu spojené se společností Petara. Ta patří Formula One Administration a její název má být kombinací jmen Ecclestonových dcer Petry a Tamary.

Jelikož Ecclestone řekl, že je připravený žalovat tisk, který by ho obviňoval z úplatkářství Gribkowskyho, pravděpodobně můžeme brzy očekávat další vývoj této v této aféře. Gribkowsky mezitím čeká na soud v mnichovské věznici.

Další článek: Nové čtyřválcové motory jsou přísně omezené, doplní je výkonný KERS