Z této pozice je možné všechno, i vítězství, říká Kaltenbornová

Kamuj Kobajaši vybojoval ve včerejší kvalifikaci vynikající druhé místo, které znamená start z první řady. U Sauberu proto všichni věří, že by se o ty nejvyšší příčky mohli poprat také v dnešním závodě.
Z této pozice je možné všechno, i vítězství, říká Kaltenbornová

Vůz C31 podává v neděli odpoledne obvykle velmi slušné výkony, ty jsou ale často znehodnocené nepovedenou kvalifikací. Souboj s časem představuje pro tým z Hinwilu jeden z největších problémů v této sezoně a Sauber již několikrát avizoval, že se na něj musí zaměřit.

A zdá se, že se tento problém švýcarské stáji konečně podařilo vyřešit, alespoň protentokrát. Kamuj Kobajaši odstartuje do závodu z druhého místa, jeho týmový kolega Sergio Pérez z místa čtvrtého. Podle ředitelky stáje Monishy Kaltenbornové nejsou proto myšlenky na případné první vítězství v historii týmu až tak nereálné. Bude ale zapotřebí, aby všechno hrálo ve prospěch Sauberu.

"Z této pozice je všechno reálné, dokonce i vítězství. To je ale určeno mnoha faktory, které nejsou pod naší kontrolou. Rozhodně se z toho pokusíme vytěžit maximum. (První řada) nás staví do zcela odlišné výchozí pozice, ze které se nemusíte probíjet polem, jako když startujete patnáctí. Pokud stojíte vepředu, můžete skutečně využít všechen potenciál vozu," cituje ředitelku Sauberu Autosport.

Díky slibné závodní rychlosti vozu C31 mají ve švýcarské stáji důvod k optimismu. Kaltenbornová ale zároveň dodává, že tým nesmí podcenit sílu svých soupeřů, kteří budou startovat z nižších pozic: "Dobře jsme se kvalifikovali a jsme schopni využít maximum potenciálu tohoto vozu, ale jsou tu také jiné velmi silné týmy (startující za námi), které bývají v závodech velmi dobré."

Další článek: Parádní víkend Josefa Krále, ovládl závod GP2 v Belgii!

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10