Z Red Bullu je atraktivní nevěsta. Mezi nápadníky má být i Hyundai

Red Bull už vyvíjí motor pro rok 2026, který ale nakonec nemusí vyrábět sám.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
Z Red Bullu je atraktivní nevěsta. Mezi nápadníky má být i Hyundai  | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Jednání Porsche a Red Bullu zkrachovala a zatím to vypadá, že německá automobilka se do F1 nevrátí.

Red Bull si vyvíjí pohonnou jednotku sám s tím, že nikoho dalšího nepotřebuje. Na druhou stranu nevylučuje, že na palubu přibere partnera. Určitě to ale nebude tak hluboká spolupráce, jakou si plánovali ve Stuttgartu. 

Ve hře je Honda, která zvažuje návrat. Podle některých spekulací už jednání probíhají nebo začnou tento víkend v Japonsku.

Auto Motor und Sport však uvádí, že ve hře jsou také další zájemci. Red Bull je hodně atraktivní nevěsta – vyhrává, buduje továrnu pro výrobu pohonných jednotek, která je ve stejném areálu jako tým a bude mít v oblasti pohonných jednotek jako nováček vyšší rozpočtový strop.

Kromě Hondy může být ve hře také Hyundai. Šéf formule 1 Stefano Domenicali se už údajně setkal se zástupci korejské automobilky. Hyundai se aktuálně účastní mistrovství světa v rallye a Světového poháru cestovních vozů.

Kromě Korejců zvažuje vstup do F1 také Ford a to i díky rostoucí popularitě F1 ve Spojených státech, která bude navíc příští rok korunována třemi závody (Las Vegas, Miami, Austin).

Partnerem Red Bullu se ale nemusí stát nutně jen automobilka. Ve hře mohou být i firmy, které se pohybují v „motorovém byznysu“, jako jsou Bosch nebo Schaeffler.

Další článek: Podle Wolffa zůstane Hamilton ve F1 ještě velmi dlouho

Témata článku: ,