Z Racing Pointu by se mohl stát Aston Martin. Stroll zvažuje koupi akcií automobilky

Když Lawrence Stroll narychlo odkoupil Force Indii, hledal pro svůj tým nový název. Ve hře byl i návrat nějakého historického jméno, ale nakonec z toho nic nebylo a tým se jmenuje tak, jak se jmenuje. Změní se to?
Z Racing Pointu by se mohl stát Aston Martin. Stroll zvažuje koupi akcií automobilky

Lawrence Stroll do týmu investuje. Racing Point v současné době staví novou továrnu. Tým by se do ní měl přestěhovat v létě 2021. Existuje možnost, že se v té době bude stáj ze Silverstonu už jmenovat jinak.

RaceFans a Autocar odhalili, že by se Racing Point mohl přejmenovat na Aston Martin.

Britské automobilce se v poslední době nedaří na akciových trzích. Akcie Astonu utrpěly v prvních šesti měsících letošního roku ztrátu asi 80 milionů britských liber.

Racing Point bude využívat aerodynamický tunel Mercedesu

Racing Point bude využívat aerodynamický tunel Mercedesu

Lawrence Stroll, jehož majetek se odhaduje na 2 miliardy liber, toho může využít. Zvažuje odkoupeni části akcií. Pokud by se mu podařilo získat kontrolní podíl, mohl by se pak Racing Point převléknout do zelených barev Astonu Martin. 

Pokud by k tomu došlo, mělo by to zřejmě nepříznivý dopad na Red Bull. Aston Martin je jeho titulárním sponzorem a obě firmy také spolupracují na výrobě hypercaru Valkyrie, se kterým chtějí závodit v nové kategorii v Le Mans.

Aston Martin na Silverstonu představil „valkýru“, se kterou chce dobýt Le Mans

Aston Martin na Silverstonu představil „valkýru“, se kterou chce dobýt Le Mans

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Letošní Max byl nejvyzrálejší, říká Marko. Příští rok může být náš

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10