Z předních týmů jsme nejpomalejší, říká Alonso. Soupeři nesouhlasí

Fernando Alonso prohlásil, že letní přestávka nezměnila nic na rozložení sil, Ferrari podle něj pořád výrazně ztrácí. Hamilton a Vettel to odmítají.
Z předních týmů jsme nejpomalejší, říká Alonso. Soupeři nesouhlasí

Alonso byl v Belgii dotázán na své šance na titul. Navzdory 40bodovému náskoku roli favorita odmítl. "Co se týče výkonnosti, z předních týmů jsme evidentně nejpomalejší," řekl. "Máme bodový náskok, ale výkonnostní nevýhodu, takže si nemyslím, že bychom byli favorité."

Jeho soupeři jsou však jiného názoru. "Dalo se čekat, že něco takového řekne, že?" reagoval Lewis Hamilton. "Jen se staví do dobré pozice. Mohl bych říct to samé, že je moje auto nejpomalejší ze čtyř top týmů a že uvidíme, co s ním dokážu."

"Nevidím důvod, proč by měl říkat, že jeho auto není tak rychlé, leda že by měl pocit, že udělali krok zpět, ale nemyslím, že to je ten případ. Fernando je v současnosti asi pořád ten celkově nejlepší jezdec, konzistentně boduje. Každý závod dojíždí na bodech, takže odvádí solidní práci, a vyhrál několik závodů, takže bych určitě neřekl, že má nejhorší auto."

Že by Alonso v tuto chvíli nebyl favoritem, odmítl také Sebastian Vettel. "Šampionát nevede proto, že by mu někdo vypsal šek na ten počet bodů. Myslím, že si vedení zaslouží. Když se podíváte na začátek sezóny a zimní testy, Ferrari mělo zřejmě hodně problémů, ale pak se dali dohromady a postavili velmi konkurenceschopné auto."

"Jsou konkurenceschopní za všech okolností a ve všech podmínkách. Myslím, že si zaslouží být v této pozici, a když se podíváte na posledních pár závodů, vždy byli rychlí na stupně vítězů a někdy i na vítězství v závodě."

Alonso si však stojí za svým. Jako důkaz uvedl GP Maďarska. "Ztráta na pole position v posledním závodě byla osm desetin sekundy, což je trochu moc. Potřebujeme se zlepšit. Uvidíme, jak na tom budeme tady a v Monze, protože jsou to dva zvláštní okruhy, co se vlastností vozu týče, potřebujete nízký přítlak ve srovnání s ostatními okruhy, takže se v těchto dvou Grand Prix může stát cokoliv. Snad získáme hodně bodů. Dalším referenčním bodem bude Singapur, tou dobou musíme dohnat ztrátu na pole position."

Další článek: Räikkönen patří v Belgii mezi favority, ale se soudy vyčkává na jízdy

13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
13. června | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00